passo
“Çobanlar’ı mutlaka görün”

“Çobanlar’ı mutlaka görün”

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Çobanlar Kaymakamı Mücahit Öztürk konuk oldu. Öztürk programda Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin çalışmalarından behsederek herkesi Çobanlar’ı görmeye davet etti. Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin 2020 yılı Eylül ayından bu yana faaliyette olduğunu belirten Öztürk, “Bu projede Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Kıymetli Eşleri Sümeyra […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Çobanlar Kaymakamı Mücahit Öztürk konuk oldu. Öztürk programda Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin çalışmalarından behsederek herkesi Çobanlar’ı görmeye davet etti.
Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin 2020 yılı Eylül ayından bu yana faaliyette olduğunu belirten Öztürk, “Bu projede Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Kıymetli Eşleri Sümeyra Çiçek’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Onların himayelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadın Kültür Evimizin binasını Çobanlar Belediyemiz tahsis etti. 500 metrekare kapalı alanda faaliyetlerimizi yürütüyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kadınlarımızın el emeği üretimleri kooperatifimiz aracılığı ile meraklısına ulaşıyor”
Çobanlar Kadın Kültür Evi’nde dekoratif ürünler, saksı, Amigurumi/ekolojik bebek, tel kırma el sanatı ve çanta üretimi yapıldığını söyleyen Öztürk, “Kadınlarımızın el emeği üretimleri kooperatifimiz aracılığı ile meraklısına ulaşıyor. Kadın Kültür Evimize entegre 320 metrekare alanlı Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi serası kuruldu” diye konuştu.
“Halkımızın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır”
Çobanlar ilçemizin tarihinin eski Tuç Çağına kadar uzandığını söyleyen Çobanlar Kaymakamı Mücahit Öztürk, “İlçemiz Afyonkarahisar’dan yaklaşık 24 km’lik mesafeyi 20 dk’lık kısa bir yolculukla ulaşılabilecek bir mesafede. Halkımızın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Çobanlar Anadolu’nun değerlerini, Anadolu insanının tarladan sokağa, köyden ilçe merkezine kadar görebileceğiniz sıcak, samimi, güler yüzlü ve çalışkan insanlardan oluşuyor. Bu ilçemizde görev yapmaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır