• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıyız”
“Çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıyız”
Afyonkarahisar Baro Başkan Yardımcısı ve Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Gönül Ar Güngör Gün FM’in konuğu oldu. Güngör programda yaptığı açıklamada Afyonkarahisar Barosu’nun çoklu baro ile ilgili yasa...
25 Haziran 2020 17:19
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Baro Başkan Yardımcısı ve Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Gönül Ar Güngör Gün FM’in konuğu oldu. Güngör programda yaptığı açıklamada Afyonkarahisar Barosu’nun çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşı olduğunu söyledi.
“Afyonkarahisar Barosu çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıdır” diyen Güngör, “Üstelik bu projenin ilk kez gündeme getirildiği 2018 tarihinden bu yana aynı kararlılıkla karşıdır ve bu hususta pek çok açıklamamız, radyo ve televizyon programlarımız, konferans ve seminerlerimiz olmuş ve tarafımızca çoklu baro sisteminin getireceği sakıncaları anlatan çok sayıda yazı ve makale kaleme alınmıştır” diye konuştu.
“Yargı bağımsızlığının en önemli garantörü güçlü ve tarafsız savunmadır”
Afyonkarahisar Barosu’nun savunmaya yönelik yapılacak her türlü girişimde, savunmanın haklarını korumaya kararlı olduğunu belirten Güngör, “Fakat tüm bu eylem ve gelişmelerin çoklu baro projesine karşı çıkmak için olduğu hatırdan çıkarılmamalı ve bu husus gündemimizdeki yerini korumalıdır. Yargı bağımsızlığının en önemli garantörü güçlü ve tarafsız savunmadır. Savunma mesleğinin gücünü bölerek azaltacak, avukatı etkisizleştirecek ve vatandaşı savunma hakkından mahrum edecek bu projenin sakıncaları tarafımızca anlatılmıştır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Hukukun üstünlüğü ilkesinin yanındayız”
Konuyla ilgili açıklamalarını sürdüren Güngör, “Çoklu baro projesine gerekçe olarak gösterilen şikayetleri çözmekten uzak, tam tersine bu şikayetleri derinleştirecek olan çoklu baro tartışmalarının bir an önce sonlandırılmasını ve bir an önce avukatlık mesleği ve baroları tahkim edecek, sıkıntıları giderecek kapsamlı bir yasa hazırlığı için barolarla bir araya gelinmesini diliyor, dün olduğu gibi bugün de hukukun, adaletin, hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü ilkesinin yanında olduğumuzu kamuoyuna saygı ile bildiriyoruz” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa