passo
“Cumartesi günü Kayabelen’de buluşalım”

“Cumartesi günü Kayabelen’de buluşalım”

Kayabelen Folklor Araştırma Dernek Başkanı Özgür Oğuz Gün FM’e konuk oldu. Oğuz programda 26’ncı Hamza Şeyh Dedeyi Anma ve Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı 21 Mayıs Cumartesi günü gündüz Kayabelen köyünde yapılacağını söyleyerek herkesi davet etti. “Tuncay Balcı, Havanur, Uğur Önür, Mehmet Turan Dede, Erdoğan Çördük, Kayabelen Köyü Semah ekibi ve Erhan Bakay’ın sahne alacağı etkinliğe […]

Kayabelen Folklor Araştırma Dernek Başkanı Özgür Oğuz Gün FM’e konuk oldu. Oğuz programda 26’ncı Hamza Şeyh Dedeyi Anma ve Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı 21 Mayıs Cumartesi günü gündüz Kayabelen köyünde yapılacağını söyleyerek herkesi davet etti.
“Tuncay Balcı, Havanur, Uğur Önür, Mehmet Turan Dede, Erdoğan Çördük, Kayabelen Köyü Semah ekibi ve Erhan Bakay’ın sahne alacağı etkinliğe tüm halkımız davetlidir” diyen Oğuz, “Kayabelen Folklor Araştırma Derneği, Kayabelen Köyü’nde yaşatılan inançsal ve kültürel değerleri korumak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak adına Kayabelen Köylüleri tarafından 1992 yılında köyde kurulmuştur. Dernek temel faaliyet olarak, aynı yıl başlattığı Kayabelen Festivalini 1993-99 yılları arasında köy muhtarlığı, 1999’dan itibaren de Kayabelen Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleşmiştir. Bunun yanı sıra dernek, Kayabelen’e has nefes, deyiş ve semahları yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli yerel, ulusal ve uluslar arası etkinliklerde temsil etmiştir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır