passo
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu mu ?

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu mu ?

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında İmamoğlu’na verilen ceza ve sonrasında yaşanan gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.   Hukuk her daim herkese lazım “Çarşamba akşam saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davasında yerel mahkeme kararını açıkladı” diyen Gazeteci İsmail Akar, “İmamoğlu […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında İmamoğlu’na verilen ceza ve sonrasında yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

 

Hukuk her daim herkese lazım

“Çarşamba akşam saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davasında yerel mahkeme kararını açıkladı” diyen Gazeteci İsmail Akar, “İmamoğlu YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay 15 gün ceza aldı. Bu kararın açıklanması ile ülkedeki siyasi gelişme ve beklentiler değişti. Bana göre bu seçimi Milet İttifakı riske atmaz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday olur. Kılıçdaroğlu mağdur edilmeye çalışılan İmamoğlu ile de alanlarda boy gösterir. Bu arada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu nu mahkeme kararının açıklandığı gün Almanya da olması yol kazasıdır.Kılıçdaroğlu gezi hakkında ’‘Yerel mahkeme hızlı karar almaz Ya beraat edilir ya da tarih atılır diye bekliyordum O yüzden Almanya’ya gittim.’diyordu. Bu karar Milet ittifakının kenetlenmesine ve son zamanlardaki oy düşmesinin önüne geçen bir karar oldu. Unutmayalım ki hukuk her daim herkese lazım” diye konuştu.

 

Yargılamayı doğru dürüst beceremiyoruz

İmamoğlu’nun adaylığı bana göre şu an farazi” görüşünü dillendiren Gazeteci Polat Yılmaz, “Ne İmamoğlu ne de Millet İttifakı’nın liderleri bunu gündeme taşıdı. Burada asıl dikkat çekilmesi gereken husus doğru dürüst yargılamayı beceremememizdir. Bunu konuşmalıyız. İmamoğlu’nun aldığı cezada olmayan maddeden yargılandığı iddia ediliyor. Bu konuyla ilgili kamuoyu aydınlatılmalı. Ben duruşmadan önce CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz’ü aradım. Görgöz, davanın kamuoyundaki intibasından hareketle İmamoğlu’nun ceza alabileceğini söyledi. Bunu il başkanı görüyor da Genel Başkan Kılıçdaroğlu görmeyip de Almanya’ya gidiyor? Bu yaşananlardan İmamoğlu’nun kazançlı çıktığını söylemek mümkün” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Kılıçdaroğlu aday olmalı

İmamoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki defa seçildiğini anımsatan Gazeteci Ahmet Tunca, “İlk seçimler iptal edildi, ikinci defa seçime gidildi. Millet ikinci kez seçildiğinde İmamoğlu’nun mağdur olduğunu düşünerek 800 bin farkla seçildi. Sonrasında Belediye Meclisi’nin İmamoğlu’nun çalışmasına engel olduğunu biliyoruz. Seçildiğinden beri rahat yüzü görmedi. Arkasından söylediği bir söze takılarak dava açıldı ve ceza verildi. Şimdi üst mahkemeye gidilecek. Sonucu bekleyip göreceğiz. Ama kamuoyu bu cezayı kabul etmemiştir. Saraçhanede toplanan binlerce insan da bunu göstermiştir. Şimdi cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu aday olması lazım.Bunu hak eden ve emeği geçen bir siyasetçidir.” dedi.

 

İmamoğlu’na verilen ceza ağırdır

İmamoğlu’na verilen cezanın hukuki ve siyasi tarafları olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Olayı değerlendiren çoğu hukukçu İmamoğlu’nun sarf ettiği sözlerin ceza verilemeyecek derecede ağır bir eleştiri olduğunu söylüyor. Buna para cezası yada hükmün açıklanmasının geri bırakılması cezası öngörülüyor. Ben bu davada İmamoğlu’nun ceza almayacağını düşünüyordum. Ama böyle olmadı. Ben netice olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adayı olacağını düşünüyorum. İmamoğlu aday olmayacaktır.Burada İYİ Partinin ve Meral Akşener’in tavrını da görmek lazım.” diye konuştu.

Basın Odasında 6 yaşındaki çocuğa yapılan iğrenç olayı da ele alanındı.Son bölümde ise Hes İlaç Afyonspor’a herkesin maddi ve manie olarak sahip çıkılması gerektiğinin altı çizildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır