passo
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Türkiye’nin gündemi cumhurbaşkanı seçimi,Afyonkarahisar’ın gündemi ise önceki gün belli olan AKP il Yönetimi. Aslında ülkemizde gündem saat, saniye arasında değişiyor. İhsanoğlu cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan il il gezmeye ve binlerce kişinin katıldığı iftarlarda konuşmaya devam ediyor. Demirtaş İstanbul da çıkış işaretini verdi.Demirtaş’ın açıklamasında en çarpıçı cimle’Bağlama dışında bişey çalmaz’ diyerek çalanlara gönderme yapması. Ötesi 2. Turda […]

Türkiye’nin gündemi cumhurbaşkanı seçimi,Afyonkarahisar’ın gündemi ise önceki gün belli olan AKP il Yönetimi.

Aslında ülkemizde gündem saat, saniye arasında değişiyor. İhsanoğlu cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan il il gezmeye ve binlerce kişinin katıldığı iftarlarda konuşmaya devam ediyor.

Demirtaş İstanbul da çıkış işaretini verdi.Demirtaş’ın açıklamasında en çarpıçı cimle’Bağlama dışında bişey çalmaz’ diyerek çalanlara gönderme yapması.

Ötesi 2. Turda kimseye destek vermeyeceklerini açıklaması.

İhsanoğlu na destekler artıyor.Büyük Birlik Parttisi Genel Başkanı Destici de İhsanoğlu na destek açıklaması yaptı.Böylece 7 siyasi parti İhsanoğlu adaylığında buluştu.

Afyon da CHP,MHP,DP,DSP önceki gün topluca bası toplantısı yaparak yol haritası belirlemişti.Bugün CHP li bir grup heyet İhsanoğlu na destek çalışmalarını ilimizde devam edecek.Beyz Saray da toplantı sonrası Gazeteciler Cemiyeti,Dernezği,Ziraat Odası gibi mesleki örgütlerle buluşup projelerini paylaşacak olan CHP heyeti akşam iftarını ise çadırda açıyor.

Biz cumhurbaşkanlığı odaklanırken gündemden düşenleri hatırlayalım:

Balkon konuşmalarında sürekli Pensilvanya’ya selam gönderip ardından Pensilvanya’nın paralel ilan edilmesini artık konuşmuyoruz bile.

Yolsuzluk iddiaları falan uçtu gitti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün zaman zaman “Noter memuru” olarak eleştirilmesine rağmen Erdoğan’ın “Tüm yetkilerimi kullanırım” demesini hatırlayan var mı?

Ne oldu Rumların doğalgaz arayışına?

Ne oldu IŞİD’in elindekilere?

Soma’da ölen 301 madenciye?

Hatırlıyor musunuz, bu yılın başında Esad’ın adı Eset’ti. Sadece Türk insanına daha vahşi görünsün diye. Neden vermiyor televizyonlar Suriye’deki ölüm haberlerini, ölümler durdu mu sanıyorsunuz?

Benzin zammına, habire artan dövize, paraşütsüz düşen borsaya ne oldu?

Ya Gezi Parkı, orada ölen gencecik evlatlarımız?

Neden bitti Ergenekon ve Balyoz?

Hiç sorguladınız mı?

Hani Gazze’ye gidecektik?

Siyaset bir argüman işidir.

Enstrümandır siyaset.

Davulu ne zaman kaldırıp, zurnayı ne zaman çıkaracağını iyi bilenlerin işidir.

“Seyirci” mi?..

Sadece gördüğünü izler, onu zaten tanımayan yok.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır