passo
Defterdarlıktan Gün FM’e teşekkür plaketi

Defterdarlıktan Gün FM’e teşekkür plaketi

Vergi Haftası nedeniyle Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa Gün FM’i ziyaret ederek Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a Defterdarlığın faaliyetlerinin duyurulmasında katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu. Kısa ayrıca radyoda programa katılarak Vergi Haftası faaliyetlerini değerlendirdi. “Vergi vermek, vergi ödemek anayasal bir vazife ve ödevdir” Her yıl geleneksel olarak Şubat ayının son haftasında Vergi Haftası’nın kutlandığını kaydeden […]

Vergi Haftası nedeniyle Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa Gün FM’i ziyaret ederek Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a Defterdarlığın faaliyetlerinin duyurulmasında katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.

Kısa ayrıca radyoda programa katılarak Vergi Haftası faaliyetlerini değerlendirdi.

“Vergi vermek, vergi ödemek anayasal bir vazife ve ödevdir”

Her yıl geleneksel olarak Şubat ayının son haftasında Vergi Haftası’nın kutlandığını kaydeden Defterdar Yaşar Kısa, “Bu yıl da yine Vergi Haftamızı çeşitli etkinliklerle kutladık. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa satranç turnuvası düzenledik. Öğrencilerimizde vergi bilincini oluşturabilmek adına okullarımızı ziyaret ettik. Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Vergi Rekortmenleri Ödül ve Plaket törenimizi düzenledik. Bilindiği üzere vergi vermek, vergi ödemek anayasal bir vazife ve bir ödevdir. Devletin kamu hizmetlerini yerine getirebilmesi, yatırım yapabilmesi ve zorunlu giderlerini karşılayabilmesi, finanse edebilmesi için vergi gibi sağlam ve sürdürülebilir kaynaklara sahip olması gerekmektedir. Vergi gelirleri, bütçe gelirleri içinde yüzde 80 gibi büyük bir orana tekabül etmektedir” şeklinde konuştu.

Kısa, Akar’a plaket takdim etti

Gün FM’in Defterdarlığın faaliyetlerinin duyurulmasında katkıları dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a bir teşekkür plaketi takdim eden Defterdar Yaşar Kısa radyo yayınlarında Gün FM’e başarılar diledi. Akar ise plaket dolayısıyla Kısa’ya teşekkür ederek kamuoyunun bilgilendirilmesi adına tüm kurumların yanında olduklarını belirtti.

Ziyarette Defterdar Yardımcısı Murat Toy, Gelir Müdürü Mustafa Yılmaz, Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Muammer Keskin ve Tınaztepe Vergi Dairesi Müdürü Tuncay İlhan da hazır bulundular

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır