passo
“Deprem çantanız hazır olsun”

“Deprem çantanız hazır olsun”

Gün FM ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen AFAD Saati programı dinleyicileriyle buluştu. Programa AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Geçtiğimiz hafta meydana gelen Elazığ ve Malatya’yı etkileyen depremle ilgili konuşan Buldan depreme karşılıklı daima hazırlıklı olunması gerektiğini kaydetti. “7 gün 24 saat görevimizin başındayız” Afetler sonrası barınma, sağlık, iaşe ihtiyaçlarının hızlı şekilde karşılanması için […]

Gün FM ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen AFAD Saati programı dinleyicileriyle buluştu. Programa AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Geçtiğimiz hafta meydana gelen Elazığ ve Malatya’yı etkileyen depremle ilgili konuşan Buldan depreme karşılıklı daima hazırlıklı olunması gerektiğini kaydetti.
“7 gün 24 saat görevimizin başındayız”
Afetler sonrası barınma, sağlık, iaşe ihtiyaçlarının hızlı şekilde karşılanması için çadır, yatak, battaniye gibi malzemelerin depolandığı İlimiz AFAD Bölge Lojistik Deposundan bölgeye çok sayıda yardım malzemesi gönderildiğini söyleyen AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Biz her türlü olası bir afete karşı 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Elazığ’da meydana gelen depremden hemen sonra AFAD İl Müdürlüğümüz depolarında bulunan 2 bin çadır ile 5 bin battaniyeyi 18 tır ile bölgeye sevk ettik. Ardından 5 bin yatağı 4 tır ile bölgeye gönderdik” diye konuştu.
“Her türlü afete karşı hazırlıklı olmalıyız”
İlimizden kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve STK’lar tarafından bölgeye gönderilen yardımların AFAD koordinesinde gönderildiğini söyleyen İl Müdürü Mehmet Buldan, “ Her türlü afete karşı hazırlıklı olmalıyız. Biz vatandaşlarımızdan evlerine ve araçlarına birer adet deprem çantası hazırlamalarını tavsiye ediyoruz. Biz Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Afetlere hazırlık yılının Ocak ayı temasının AFAD Başkanlığı tarafından ilk yardım olarak belirlendiğini aktaran Buldan konuya ilişkin okullarda eğitimler düzenlediklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır