• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Deprem hep bizimle”
“Deprem hep bizimle”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Elazığ depremi nedeniyle deprem konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar....
25 Ocak 2020 16:55
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Elazığ depremi nedeniyle deprem konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Geçtiğimiz Cuma akşamı Elazığ’da 6.8 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemiz deprem kuşağında yer aldığı için tedbirli olmalıyız. Deprem gerçeği ortada ama gerekli tedbirlerinde alınması lazım. Allah tüm insanlığı böylesi felaketlerden kurusun. Elazığ depremi bir kez daha depreme hazırlıksız olduğumuzu gösterdi. Deprem hep bizimle. Umarım bu depremden ders çıkarır ve gerekli tedbirleri alırız” diye konuştu.
“Bizler buna kaderimizmiş dememeliyiz”
Her ilde deprem ve doğal afetlerden sonra toplanma alanlarının vatandaşlar tarafından bilinmesi gerektiğine işaret eden Gazeteci Ahmet Tunca, “Yapılar çok katlı yapılarak müteahhitler kar edeceğine güvenli olarak yapılsın ve vatandaş huzur içinde yaşasın. Bir felaket yaşanmadan tedbirli olunması en doğru yoldur. Bizler buna kaderimizmiş dememeliyiz. Önce tedbir almalı takdiri Allah’a bırakmalıyız. Deprem değil ihmaller öldürür diye bildiğimiz bir söz var. Bunu iyi anlamalıyız. Binalarımız güvenli olmalı” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Yaşanan depremden dolayı çok üzgünüz”
Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Umarım yaralılar bir an önce şifa bulur. Yaşanan depremden dolayı çok üzgünüz. Marmara depreminin ardından ülkemizde bir deprem bilinci oluştu zannettik. Ama Elazığ depremi mantık olarak hiçbir şeyin değişmediğini gördüm. Basında bir açıklama gördüm. Bu açıklamaya göre Marmara depremi sonrası toplanan özel tüketim vergisi ile İstanbul’un yapılarının yarısı düzeltilebiliyormuş. Ama maalesef hiç bir şey yapılmamış. Deprem meydana gelince popüler bir konu haline geliyor. Sonra hiç hatırlanmıyor” diye konuştu.
“Türkiye deprem kuşağında yer alıyor”
Daha önce ilimizde de yıkıcı depremler meydana geldiğini anımsatan Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Türkiye deprem kuşağında yer alıyor. İlimizde de depremler meydana geliyor. Bizler depreme hazırlıklı olmak durumundayız. Geçmişte meydana gelen Sultandağı depremi sonrası Eber kasabasına gittim. Burada deprem sonrası dolaşırken evlerin büyük bölümünün kerpiçten olduğunu ve bu binaların birçoğunun yıkıldığını gördüm. Günümüzde binalarda yaşanan depremler sonrası iyileşmeler görüyoruz. Elazığ depreminde de bunu gördük. Normalde eski binalar çok olsaydı kayıp daha fazla olurdu. Bina kalitesinde iyileşme olsa da bunun tam anlamıyla her yere yaygınlaşması lazım” şeklinde görüşlerini ifadelendirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa