passo
“Dergiler edebiyatın vitrinidir”

“Dergiler edebiyatın vitrinidir”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısının okuyucu ile buluştuğunu kaydederek 2013 Eylül ayından bu yana aralıksız yayınlarını sürdürdüklerini söyledi. “Dergiler edebiyatın vitrinidir” görüşünü dillendiren Başdemir, “Şiirle, düz yazıyla ilgilenen birçok genç arkadaş var. Onların fark edilmesi adına üretimlerini dergimize taşıyor ve okuyuculara […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısının okuyucu ile buluştuğunu kaydederek 2013 Eylül ayından bu yana aralıksız yayınlarını sürdürdüklerini söyledi.
“Dergiler edebiyatın vitrinidir” görüşünü dillendiren Başdemir, “Şiirle, düz yazıyla ilgilenen birçok genç arkadaş var. Onların fark edilmesi adına üretimlerini dergimize taşıyor ve okuyuculara aktarıyoruz. Bu anlamda Sinada dergisinin varlığı son derece önemli” diye konuştu.
“Dergimiz yılda dört sayı olarak yayınlanıyor”
Sinada Dergisi’nin Afyon’dan yola çıkarak edebiyat alanında tüm yurtta bilinen bir dergiye dönüştüğünü belirten Başdemir, “Dergimiz yılda dört sayı olarak yayınlanıyor. Dergimizde eserlerini yayınlatmak isteyen kişiler bizlere Sinada Dergisi’nin sosyal medya hesaplarından ulaşarak eserlerini gönderebilirler” diye konuştu.
“Şiirlerimi ve düz yazılarımı anlık duygularla kaleme alırım”
Bugüne kadar çeşitli türlerde on kitap yayınladığını söyleyen Başdemir, “Şiirlerimi ve düz yazılarımı anlık duygularla kaleme alırım. Beni öyle oturtup da hadi şu konuda yaz diyemezsiniz. Yapamam çünkü. Hiçbir şiirim ve yazım için öyle günlerce, aylarca uğraşmadım. İlk anda zihnimde karmakarışık biriken sözcükleri güzel ve farklı bir dünyanın haritasına dönüştürürüm’’ şeklinde değerlendirmede bulundu.
Sinada Dergisi olarak bugüne kadar ihtiyaç sahibi birçok okulda kütüphaneler açtıklarını ve Nutuk gibi önemli kitapları sadeleştirerek okullara bağış olarak dağıttıklarını dile getiren Başdemir bu çalışmalarını sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır