passo
“Diş sağlığımızı ihmal etmeyelim”

“Diş sağlığımızı ihmal etmeyelim”

Kendi kliniğinde hizmet veren Diş Hekimi Ortodontist Doç. Dr. Hilmi Büyükçavuş Gün FM’in konuğu oldu. Büyükçavuş programda diş hastalıkları ile ilgili bilgiler verdi. “Ortodonti, uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır” diyen Büyükçavuş, “Aralıklı ya da çapraşık dişleri düzeltilmesi başta […]

Kendi kliniğinde hizmet veren Diş Hekimi Ortodontist Doç. Dr. Hilmi Büyükçavuş Gün FM’in konuğu oldu. Büyükçavuş programda diş hastalıkları ile ilgili bilgiler verdi.

“Ortodonti, uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır” diyen Büyükçavuş, “Aralıklı ya da çapraşık dişleri düzeltilmesi başta olmak üzere yanlış çene kapanışı tedavilerinde uygulanan ortodontik tedaviler yeni teknolojiler sayesinde çeşitleniyor. Uzun zamandır kullanılan diş tellerine alternatif olarak uygulanmaya başlanan şeffaf plak tedavisi yenilikçi yöntemler arasında yer alıyor. Bu yöntem ile rahatsız eden diş teli kullanımına gerek olmadan kişiye özel şeffaf plaklarla dişler düzgün hale getirilebiliyor. Kullanan hastalara birçok avantaj sağlayan şeffaf plak tedavisi sonrasında geri bozulmaların en aza indirilmesi için hastaların hekimlerin önerdiği süre boyunca koruyucu plakları kullanmaları gerekiyor” diye konuştu.

“Dişlerimizi mutlaka düzenli fırçalayalım”

Diş ipi kullanılmasının önemli olduğunu söyleyen Büyükçavuş, “Dişlerimizi mutlaka düzenli fırçalayalım. Diş ipi kullanmayı öğrenmek isteyenler için internette videolar mevcut. Oradan öğrenebiliriz. Herhangi bir sağlık sorunumuz olmasa da mutlaka düzenli aralıklarla diş hekimine müracaat edelim” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır