passo
Dişlerinize iyi bakın

Dişlerinize iyi bakın

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Diş Hekimi Beyhan Özçelik konuk oldu. Ağız ve diş sağlığımızın önemli olduğunu söyleyen Özçelik hastalanmamak için dişlerimize özen göstermemiz gerektiğini kaydetti. “Diş veya ağız sağlığı; dişleriniz, diş etleriniz ve ağzınızla ilgilidir” diyen Diş Hekimi Beyhan Özçelik, “Amaç, diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi komplikasyonları önlemek ve ağzınızın genel sağlığını […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Diş Hekimi Beyhan Özçelik konuk oldu. Ağız ve diş sağlığımızın önemli olduğunu söyleyen Özçelik hastalanmamak için dişlerimize özen göstermemiz gerektiğini kaydetti.
“Diş veya ağız sağlığı; dişleriniz, diş etleriniz ve ağzınızla ilgilidir” diyen Diş Hekimi Beyhan Özçelik, “Amaç, diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi komplikasyonları önlemek ve ağzınızın genel sağlığını korumaktır. Sağlıklı ağız, enfeksiyon, yara ve diş ve diş etleri ile ilgili diğer sorunların olmaması, genel sağlığınızın korunmasında önemlidir” şeklinde konuştu.
Gülüş tasarımı nedir?
Programda gülüş tasarımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özçelik, “Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir” diye değerlendirmede bulundu.
“Hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir”
“Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olacağından yapılacak olan işlemler kişiye özel olarak belirlenir” diyen Özçelik, “Bu işlemler belirlenirken hastanın; yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri gibi faktörler dikkate alınır. Öncelikle var olan çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir, diş temizleme işlemleri uygulanır. Sonrasında ise hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır