• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Doğa temelli ekolojik okul hizmete girdi
Doğa temelli ekolojik okul hizmete girdi
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilimizde bir ilke imza atarak Erkmen’de doğal bir ortamda hizmet vermeye başlayan Doğal Ritim Anaokulu Kurucu Müdürü Esra Poyraz Ünal konuk olarak katıldı. “Rotamız doğa...
7 Eylül 2020 13:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilimizde bir ilke imza atarak Erkmen’de doğal bir ortamda hizmet vermeye başlayan Doğal Ritim Anaokulu Kurucu Müdürü Esra Poyraz Ünal konuk olarak katıldı.
“Rotamız doğa temelli ekolojik bir okul açmak, hayalimiz masallar diyarında ormanla ve toprakla yeniden bağ kurmaktı” diyen Ünal, “Bunun için şehrin boğucu havasından uzak, doğa ile bütünleşmiş bir mekana ihtiyacımız vardı. Toprağa, ağaca, çiçeğe, böceğe, doğal yaşama. Niyetimizi yükledik heybeye; az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik derken şirin bir ev, kocaman bir bahçe çıktı karşımıza. Öyle bir bahçe ki elma, armut,kiraz, vişne, kayısı, şeftali, üzüm, ceviz, badem, ayva,erik ne ararsan var. Çocukların dört duvar arasından çıkıp zamanının büyük bir bölümünü doğada geçirdiği, mutfağında ev yapımı ürünlerin kullanıldığı, doğal beslenmeye önem verilen, meyvelerin dalından sebzelerin topraktan toplanıp afiyetle yendiği okul, işte burası olmalı dedik. Öyle heyecanlandık ki yılların hayaline ruh üflenmişti sanki. Şimdi bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.
“Ailelerimiz çocuklarını güvenle gönderebilirler”
3-6 yaş grubu çocuklara hizmet verdiklerini belirten Ünal, “Kovid 19’a ilişkin gerekli tüm tedbirlerimizi aldık. Ailelerimiz çocuklarını güvenle gönderebilirler. Biz çocuklarımızla yoğun olarak bahçemizde, açık havada zaman geçiriyoruz. Çocuklarımız bahçeden dalından domates, biber, salatalık gibi sebzeleri, meyveleri topluyorlar ve toplanan ürünleri mutfağa teslim ediyorlar. Toplanan sebzeler çocuklarımıza yemek olarak geri dönüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa