passo
Doğa temelli ekolojik okul hizmete girdi

Doğa temelli ekolojik okul hizmete girdi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilimizde bir ilke imza atarak Erkmen’de doğal bir ortamda hizmet vermeye başlayan Doğal Ritim Anaokulu Kurucu Müdürü Esra Poyraz Ünal konuk olarak katıldı. “Rotamız doğa temelli ekolojik bir okul açmak, hayalimiz masallar diyarında ormanla ve toprakla yeniden bağ kurmaktı” diyen Ünal, “Bunun için şehrin boğucu havasından uzak, doğa ile bütünleşmiş […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilimizde bir ilke imza atarak Erkmen’de doğal bir ortamda hizmet vermeye başlayan Doğal Ritim Anaokulu Kurucu Müdürü Esra Poyraz Ünal konuk olarak katıldı.
“Rotamız doğa temelli ekolojik bir okul açmak, hayalimiz masallar diyarında ormanla ve toprakla yeniden bağ kurmaktı” diyen Ünal, “Bunun için şehrin boğucu havasından uzak, doğa ile bütünleşmiş bir mekana ihtiyacımız vardı. Toprağa, ağaca, çiçeğe, böceğe, doğal yaşama. Niyetimizi yükledik heybeye; az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik derken şirin bir ev, kocaman bir bahçe çıktı karşımıza. Öyle bir bahçe ki elma, armut,kiraz, vişne, kayısı, şeftali, üzüm, ceviz, badem, ayva,erik ne ararsan var. Çocukların dört duvar arasından çıkıp zamanının büyük bir bölümünü doğada geçirdiği, mutfağında ev yapımı ürünlerin kullanıldığı, doğal beslenmeye önem verilen, meyvelerin dalından sebzelerin topraktan toplanıp afiyetle yendiği okul, işte burası olmalı dedik. Öyle heyecanlandık ki yılların hayaline ruh üflenmişti sanki. Şimdi bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.
“Ailelerimiz çocuklarını güvenle gönderebilirler”
3-6 yaş grubu çocuklara hizmet verdiklerini belirten Ünal, “Kovid 19’a ilişkin gerekli tüm tedbirlerimizi aldık. Ailelerimiz çocuklarını güvenle gönderebilirler. Biz çocuklarımızla yoğun olarak bahçemizde, açık havada zaman geçiriyoruz. Çocuklarımız bahçeden dalından domates, biber, salatalık gibi sebzeleri, meyveleri topluyorlar ve toplanan ürünleri mutfağa teslim ediyorlar. Toplanan sebzeler çocuklarımıza yemek olarak geri dönüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır