passo
“Doğayı korumak hepimizin görevi”

“Doğayı korumak hepimizin görevi”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma, Rehabilitasyon, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Emine Hesna Kandır ve AKÜ Yaban Hayatını Koruma ve Kurtarma Topluluğu Başkanı Alperen Yaraş konuk olarak katıldılar. AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma, Rehabilitasyon, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmalarına değinen Kandır, “Merkezimiz […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma, Rehabilitasyon, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Emine Hesna Kandır ve AKÜ Yaban Hayatını Koruma ve Kurtarma Topluluğu Başkanı Alperen Yaraş konuk olarak katıldılar.

AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma, Rehabilitasyon, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmalarına değinen Kandır, “Merkezimiz doğada güçten düşmüş, öksüz kalmış, hasta ve yaralı yaban hayvanları tedavi etmek bakımlarını yapmak, rehabilite etmek ve yeniden doğaya dönmelerini sağlamak amacıyla faaliyet yürütmektedir. Afyonkarahisar zengin doğası ve yaban hayatıyla oldukça dikkat çekicidir. AKÜ Yaban Hayatını Koruma ve Kurtarma Topluluğu da öğrencilerde yaban hayatıyla ilgili bilinç uyandırma ve doğayı koruma amacıyla kurulmuştur. Faaliyetlerini bu bilinçle yürütmektedir” diye konuştu.

Yaban hayatına meraklı tüm AKÜ öğrencilerini topluluklarına davet eden AKÜ Yaban Hayatını Koruma ve Kurtarma Topluluğu Başkanı Alperen Yaraş, programda bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri de sıraladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır