passo
Dünya Motokros Şampiyonası Afyon’da Yapılacak

Dünya Motokros Şampiyonası Afyon’da Yapılacak

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke konuk olarak katıldı. Akülke, Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın Dünya Kadınlar Şampiyonası ile birlikte 6-8 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirileceğini kaydetti. “Milyonlarca insanın yakından takip ettiği Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. ayağı 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleşecek” diyen Akülke, […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke konuk olarak katıldı.
Akülke, Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın Dünya Kadınlar Şampiyonası ile birlikte 6-8 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirileceğini kaydetti.
“Milyonlarca insanın yakından takip ettiği Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. ayağı 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleşecek” diyen Akülke, “Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından açıklanan takvimde Türkiye’nin göstermiş olduğu başarılı organizasyon iki farklı şampiyona ile ödüllendirildi. Türkiye’nin Dünya çapında tanıtılmasına katkıda bulunan motor sporlarının en popüler etkinliği Dünya Motokros Şampiyonası ile birlikte Dünya Kadınlar Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası da Afyonkarahisar’a gelecek. 6-7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 4 sınıfta yüzlerce sporcu hem Dünya hem de Avrupa Şampiyonu olmak için ter dökecek” şeklinde konuştu.
“Geçen seneden daha iyi bir organizasyona imza atmak istiyoruz”
Dört farklı sınıfta şampiyonaya ev sahipliği yapacaklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, “Geçen sene FIM yaptığımız organizasyona tam not vermişti. Şampiyonanın organizatörü Youthstream tarafından da Afyonkarahisar’ın ilk senesi olmasına rağmen ‘2018 Dünya Motokros Şampiyonası Ödülü’ne layık görülmüştük. Bu iki önemli takdir bizi önümüzdeki yıllar için ayrıca motive ederken, FIM’deki bu başarımız bize Dünya Kadınlar Şampiyonası’nı getirdi. Final ayağı Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapılacak ve 2019 yılının şampiyonu burada belli olacak. Dünya Şampiyonası’nın hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyoruz. Geçen seneden daha iyi bir organizasyona imza atmak istiyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
Şampiyonada ünlü sanatçılar Fedon, Aleyna Tilki ve Murat Boz’un sahne alacağı bilgisini aktaran Akülke Afyonkarahisar’ın bu önemli organizasyona sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır