Dünyanın En Lüks Aile Oteli ödülü İkbal Termal’e verildi

Dünyanın En Lüks Aile Oteli ödülü İkbal Termal’e verildi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İkbal Termal Hotel Genel Müdürü Ali Gümüşhan konuk olarak katıldı. Gümüşhan programda yaptığı açıklamada Finlandiya’da düzenlenen 2019 World Luxury Hotel Awards ödül töreninde İkbal Termal Hotel’in “Dünyanın En Lüks Aile Oteli” ödülünü aldığını belirtti. “’Dünyanın En Lüks Aile Oteli’ ödülünü Afyon’a getirdik” Dünyanın En Lüks Aile Oteli ödülünü almanın mutluluğunu […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İkbal Termal Hotel Genel Müdürü Ali Gümüşhan konuk olarak katıldı. Gümüşhan programda yaptığı açıklamada Finlandiya’da düzenlenen 2019 World Luxury Hotel Awards ödül töreninde İkbal Termal Hotel’in “Dünyanın En Lüks Aile Oteli” ödülünü aldığını belirtti.
“’Dünyanın En Lüks Aile Oteli’ ödülünü Afyon’a getirdik”
Dünyanın En Lüks Aile Oteli ödülünü almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gümüşhan, “Arctic Tree House Hotel’de gerçekleşen, ödül törenine dünyanın 500 lüks otelinin temsilcisi katıldı. 2019 World Luxury Hotel Awards yarışması, otel ziyaretçilerinin verdiği oylarla oluşturulan en iyiler listesi, dünya klasmanındaki hizmetleri ön plana çıkarmak açısından büyük önem taşıyor. Dünyanın zirvedeki lüks otellerini farklı kategorilerde değerlendiren ‘World Luxury Hotel Awards”, 2019’da İkbal Thermal Hotel & Spa’yı “Dünya’nın En Lüks Aile Oteli” kategorisinde ödüllendirdi. 2019 World Luxury Hotel Award’ta ‘Dünyanın En Lüks Aile Oteli’ ödülünü Afyonkarahisar’a getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Tüm misafirlerimize göstermiş oldukları ilgi ve destekten teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
“27 bin yatak kapasitemiz var”
Aynı zamanda Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ZAFTODER) Başkanı olarak da görev yapan Gümüşhan, “Afyonkarahisar’da termal otellerde 27 bin yatak kapasitemiz var. Misafirlerimiz ortalama 3 gün termallerde konaklıyor. Romatizmal hastalıklar ve ameliyat sonrası rehabilitasyon için doktorlar termal suyu öneriyor. Bu yönden faydalı. İnsan nasıl aracına bakım yaptırıyorsa, vücudun da dinlenmeye ihtiyacı var. Termal sularımız içindeki mineral miktarı itibarıyla dinlendirici özelliğe sahip. Bununla ilgili misafirlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Buradan zinde, kendini dinlenmiş hissederek, ayrıldıklarını ifade ediyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor” diye değerlendirmede bulundu.
“Şehrimiz kongre ve spor turizminde de öne çıkıyor”
Afyonkarahisar’ın termal özelliğinin yanı sıra tarihi değerleri ve önemli lezzetleri içinde barındıran bir il olduğunu belirten Gümüşhan, “Afyonkarahisar son yıllarda sağlık, termal turizmin yanında kongre ve spor turizminde de öne çıkmaya başladı. Bu da son derece sevindirici bir gelişme. Termal turizm için Afyonkarahisar’a gelen misafirlerimiz kentimizin simgesi ‘Afyon Kalesi’ ve eteğindeki tarihi konakları ve Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’yi de ziyaret ediyorlar. Afyonkarahisar Mevlevihanesi de şehrimizin önemli eserleri arasında yer alıyor. Kentimize uğrayanlar, Afyon lokumu ve sucuğunun yanı sıra manda sütünden yapılan kaymağı almadan ayrılmıyorlar” şeklinde konuştu.
Gümüşhan yayın sonrası Gün FM Anı Defterine görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır