Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Dünyanın gözü Afyon’da olacak”
“Dünyanın gözü Afyon’da olacak”
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Akülke, Eylül ayında Afyonkarahisar’da Dünya...
27 Temmuz 2018 11:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Akülke, Eylül ayında Afyonkarahisar’da Dünya Motokros Şampiyonası’nın düzenleneceğini belirterek, “Dünyanın gözü Afyonkarahisar’da olacak. Hem yarışlar, hem etkinlikler hem de festivaller düzenlenecek” dedi.
“1500 yarışçıyla 30 bine yakın yarış severin katılmasını bekliyoruz”
Dünya Motokros Şampiyonası’nın Afyonkarahisar ayağı 1-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirten Akülke, “Şampiyona; Afyon Motosiklet Festivali ile 30 Ağustos tarihinde etkinlik ve konserlerle başlayacak. Jet ski, rodeo, tırmanma duvarı, zipline, playboard, curling, folklor, çocuk etkinlikleri, yerel el sanatları, klasik araba sergisi, dünya müzik etkinlikleri, trambolin, canlı langırt, çocuk motosiklet eğitimi, geleneksel sokak oyunları, konserler, mini golf ve mini A TV turlarının da gerçekleştirileceği Dünya Motokros Şampiyonası’na 1500 yarışçıyla 30 bine yakın yarış severin katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
“Hem yarışlar hem etkinlikler hem de festivaller düzenlenecek”
Dünya Motokros Şampiyonası’nda yarışların yanı sıra büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan Afyonkarahisar’ın adının tüm dünyada duyulmaya başlandığını söyleyen Akülke, “Hem Afyonkarahisar hem de Türkiye motor sporları konusunda atağa kalktı. Dünyanın gözü Afyonkarahisar’da olacak. Hem yarışlar hem etkinlikler hem de festivaller düzenlenecek. Sadece Afyonkarahisar’a değil, Türkiye’ye önemli bir spor merkezi kazandırıldı. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyoruz. Yarışın düzenleneceği alanda çalışmalar sürüyor. Tribünler, yaklaşık 20 bin kişiyi alacak şekilde doğal tribünlerden oluşturuluyor. Çok amaçlı binadan, akademide kullanacağımız toplantı salonlarına ve ilk yardım salonlarına varana kadar her şeyi düşündük. Ayrıca üç katlı bir kule inşa ediyoruz. Birinci katı tamamen canlı yayınlar için televizyon stüdyosu olarak hazırlanacak. Üst kısmı tribün olacak ve yarış koordinasyon merkezi olarak kullanılacak. Pist uzunluğumuz ise 1650 metre olacak” şeklinde bilgi verdi.
“Afyonkarahisar Motokros Parkuru dünyanın en iyisi”
TMF Asbaşkanı Akülke, Afyonkarahisar Motokros Parkuru’nun, dünyanın en iyi parkuru olduğunu belirterek, “Dünyada 14 ülkede, toplam 20 Dünya Motokros Şampiyonası yapılıyor. Ekip olarak uzun yıllardır bu yarışları takip ediyoruz ve federasyonumuz tecrübe anlamında, altın çağını- ustalık dönemini yaşıyor diyebiliriz. Bu doğrultuda Afyonkarahisar Motokros Parkuru alt yapısıyla, üst yapısıyla, tribünleriyle, binalarıyla, tuvaletleriyle, duşlarıyla, sosyal yapılarıyla ve zorlu pistiyle dünyanın en iyi motokros parkuru. Bu konuda tevazu göstermek istemiyorum, bunu gururla söyleyebiliriz” diye konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Akülke yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise uluslararası bir müsabakanın ilimizde düzenlenmesi dolayısıyla Akülke’nin şahsında tüm emeği geçenleri kutladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa