passo
“Eczacılık Fakültesi bu yıl 74 öğrenci alacak”

“Eczacılık Fakültesi bu yıl 74 öğrenci alacak”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu konuk olarak katıldı. Köroğlu programda geçtiğimiz yıl 60 öğrenci alan Eczacılık Fakültesi’nin bu yıl kontenjanının arttığını söyleyerek 72+2 yabancı öğrenciyle 74 öğrenci alacağını duyurdu. “Öğrencilerimiz fakültemizi rahatlıkla tercih edebilirler” Pandemi sürecinde uzaktan eğitimle dersleri sürdürdüklerini kaydeden Köroğlu, “Sınavlarımızı da […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu konuk olarak katıldı. Köroğlu programda geçtiğimiz yıl 60 öğrenci alan Eczacılık Fakültesi’nin bu yıl kontenjanının arttığını söyleyerek 72+2 yabancı öğrenciyle 74 öğrenci alacağını duyurdu.
“Öğrencilerimiz fakültemizi rahatlıkla tercih edebilirler”
Pandemi sürecinde uzaktan eğitimle dersleri sürdürdüklerini kaydeden Köroğlu, “Sınavlarımızı da aynı şekilde tamamladık. Eğitim müfredatlarımız, laboratuarlarımız ve akademik kadromuz özenle düzenlenmiş ve seçilmiştir. Öğrencilerimiz AFSÜ gibi tematik bir sağlık üniversitesinin bünyesinde yer alan fakültemizde öğrenci olmanın avantajı ile teorik ve uygulama derslerinde öğrendikleri bilgileri, klinik staj eğitimleri sürecinde birebir uygulama fırsatı da bulabiliyorlar. Bu nedenle öğrencilerimiz fakültemizi rahatlıkla tercih edebilirler. Geçtiğimiz yıl 60 öğrenci aldık. Bu yıl kontenjanımız arttı. 72 öğrenci daha alıyoruz ve 2 de yabancı öğrenci kontenjanımız olmak üzere 74 öğrenci alacağız” şeklinde konuştu.
“Kadromuz özverili ve yapıcı”
“Öğretim elemanı kadromuzun, yeni kurulan bir üniversite için çok kısa bir süre içinde aşama kaydetmesi dikkat çekicidir” diyen Köroğlu, “Hem üniversite hem de fakülte yönetim kadromuz özverili, yapıcı, farkındalık yaratmayı ilke edinmiş, kurumunu çağdaş ve dünyadaki eczacılık eğitiminin gerektirdiği görev ve sorumlulukların bilincinde hareket etme sorumluluğundadır” diye değerlendirmede bulundu.
“Maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyenimize dikkat edelim”
Vatandaşlara pandemi karşısında dikkatli olmaları uyarısında bulunan Köroğlu, “Maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyenimize dikkat edelim. Bunları ihmal etmeyelim. Hepimiz kurallara uygun yaşayalım. Bu konular ihmal edilmemeli” diye konuştu.
Yayın esnasında Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nur Nehir Baltacı ve Eczacılık Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Jale Akgöl de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır