passo
El Sanatları Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

El Sanatları Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Keçe Sanatçısı Dilek Doğar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Doğar 6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda açılacak olan el sanatları sergisine herkesi beklediğini kaydetti. “Herkesi sanata ve sanatçılara destek olmaya çağırıyorum” Uzun yıllardır keçe sanatıyla uğraştığını söyleyen Doğar, “Keçecilik […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Keçe Sanatçısı Dilek Doğar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Doğar 6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda açılacak olan el sanatları sergisine herkesi beklediğini kaydetti.
“Herkesi sanata ve sanatçılara destek olmaya çağırıyorum”
Uzun yıllardır keçe sanatıyla uğraştığını söyleyen Doğar, “Keçecilik geçmişte ilimizin önemli geçim kaynaklarından biriyken sonraki yıllarda ne yazık ki neredeyse unutulmaya yüz tutmuş sanatlardan biri halini aldı. Bizler keçeciliği alışılagelmiş ürünlerin dışında kullanarak yaşatmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar hem ilimizde, hem de ülkemizin diğer illerinde keçe eserlerimi sergiledim. Üretimlerimi sürdürüyorum. Herkesi sanata ve sanatçılara destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.
“Sergimiz 11 Haziran’a kadar açık olacak”
6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda hem keçe hem de ebruli sanatından eserlerin yer alacağı bir el sanatları sergisi açacaklarını kaydeden Doğar, “Sergimiz 11 Haziran’a kadar açık olacak. Sergide benim eserlerimin yanı sıra Ebru Sanatçısı Ayşegül Kavas’ın da eserleri bulunuyor. Elimizin, gönlümüzün emeği ile hazırlanmış, unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergimize herkesi bekliyoruz. Sergimiz geceleri de açık olacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Doğar yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise keçe sanatına olan katkısı dolayısıyla Doğar’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır