passo
Elibol: “Sandıklı’yı ve insanlarımızı çok seviyorum”

Elibol: “Sandıklı’yı ve insanlarımızı çok seviyorum”

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol Afyon Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. “Ben hizmet etmek için siyasete girdim” Siyasetin oldukça zor olduğunu belirten Elibol, “Ben hizmet etmek için siyasete girdim. Belediyede yaptığım hizmetlerden dolayı içim rahat. Eksiklerimiz olabilir. Elimden geldiğince tüm vatandaşlarımıza ulaşıp çalıştım. Koltuğa vakti geldiğinde veda etmek lazım. Ben Sandıklı tarihinde kendi […]

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol Afyon Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

“Ben hizmet etmek için siyasete girdim”

Siyasetin oldukça zor olduğunu belirten Elibol, “Ben hizmet etmek için siyasete girdim. Belediyede yaptığım hizmetlerden dolayı içim rahat. Eksiklerimiz olabilir. Elimden geldiğince tüm vatandaşlarımıza ulaşıp çalıştım. Koltuğa vakti geldiğinde veda etmek lazım. Ben Sandıklı tarihinde kendi isteğiyle veda eden tek başkanım” diye konuştu.

“Yaptığımız yatırımlar belediyeye gelir getiren yatırımlardır”

Belediye’nin mevcut durumunu başkan adaylarına göstermek için tüm adaylarla toplantı yaptığını kaydeden Elibol, “Tüm adayları bilgilendirdim. Yaptığımız yatırımlar belediyeye gelir getiren yatırımlardır. Bizden sonra gelecek başkan daha rahat edecek. Biz göreve geldiğimde bir önceki başkanın borçlarını ödedik. Şu an vergi dairesi ve sigorta borçlarımız var.  Sanjet’ten şu an yaklaşık 11 bin konut ısınıyor. Sanjet bundan sonra kendi kendine yetecek bir duruma geliyor. Bizden sonra gelecek başkanın büyük ölçüde elini rahatlattım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Sandıklı’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun”

Şu anda kaplıca yolunun ihalesinin tamamlandığını söyleyen Elibol, “Sandıklı’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun. Bu anlamda projelerimizi onaylayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na da teşekkür ederim. Kimseye kırgınlığım, dargınlığım yok. Belediye Başkanlığı’nın gerektirdiklerini yaptık. Tüm Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Başkanın sevenin de sevmeyeni de çoktur. Biz geldiğimizde Organize Sanayi Bölgesinde fabrika yoktu. Şu anda 8 fabrikamız var. Kaplıcada yıldızlı otelimiz yoktu. Şu anda 2 tane yıldızlı otelimiz var. Kaplıca çayının yapılması da Sandıklı için önemli bir hizmetti. Yaptığımız yatırımlardan dolayı hemşerilerimin teveccühlerini alıyorum. Benim vicdanım rahat. Şu an aday olan tüm başkan adaylarının hepsi de iyi adaylar. Seçim ortamı Sandıklı’ya yakışır şekilde geçiyor. Başkanlığı kim kazanırsa kazansın devir teslimini de alnımın akıyla yapacağım. Sandıklı’yı ve insanlarımızı çok seviyorum” dedi.

“İşçilerin üzerinden siyaset yapmak yanlış”

Belediye şirket çalışanlarına 6 aylık kadrolu personele ise 3 aylık borçlarının olduğunu belirten Elibol, “8 aydır hesaplarımız icralık olduğu için ödemelerini yapamıyoruz. Ben tüm vatandaşlarımızı düşünüyorum. İşçilerin üzerinden siyaset yapmak yanlış. Bunu doğru bulmuyorum. Her şeyde gönlüm rahat, ama keşke işçilerimizin maaşını da ödeyerek ayrılabilseydim. Bu durum beni üzüyor. Ama yapabileceğimiz bir şey yok. Sandıklı’da işsizlik azalsın diye birçok kişiyi işe aldık. Bana başvururken sigorta olsun yeter diyorlardı. Ama şimdi bazılarında vefasızlık görüyorum” diye konuştu.

“Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır”

Önümüzdeki yerel seçimlerde herkesin oy kullanması gerektiğinin altını çizen Elibol, “Yaşananlar hepimizin malumu. Türkiye’de yüzde 50 oy almış alabilirsiniz. Ama size oy vermeyenleri de düşünmek zorundasınız. Başbakan sayesinde siyasette seviye çok düşürüldü. Ağza alınmayacak sözler kullanılıyor. Yargının eleştirildiği, polislerin görevlerinin yerinin değiştirildiği ve bir sürü önemli gelişmenin meydana geldiği günleri yaşıyoruz. Bugün Atatürk’ü, dinimizi, bayrağımızı kimseye konuşturmayız. Bu konular üzerinden siyaset yapılması yanlış. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Elimden geldiğimce doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” diye değerlendirmede bulundu.

“Sonuna kadar Hakan Bey’in yanındayız”

MHP’nin Sandıklı Belediye başkan adayı Hakan Bolcal’a destek olduğunu kaydeden Elibol, “Sonuna kadar Hakan Bey’in yanındayız. Hakan Bey, doktor olarak Sandıklı’ya ciddi hizmetler yaptı. Hakan Bey bu işi başarıyla yapabilecek biri. Tüm MHP’lilerin desteği Hakan Bey’le birlikte” dedi. Önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı olduğunu söyleyen Elibol, “Bunu ben istiyorum. Ama partimizin de bunu istemesi lazım. Amacım Sandıklı ve Afyon’u en iyi şekilde temsil etmektir. Siyaseti rant kapısı olarak görenlerin değil hizmet olarak görenlerin yolları açık olmalıdır” dedi.

Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Başkan Elibol, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Elibol’a bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Program Gün FM’in yanı sıra Sandıklı Hilal FM’den de canlı yayınlandı.

Yayın Güle Güle Sana isimli şarkının çalınmasıyla son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır