passo
“Emekliye ne yapılsa azdır”

“Emekliye ne yapılsa azdır”

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Ege derneklerinin ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. 11 bine yaklaşan üyesiyle Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nin ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Ege, “Emekliye ne […]

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Ege derneklerinin ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

11 bine yaklaşan üyesiyle Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nin ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Ege, “Emekliye ne yapılsa azdır. Afyon Şubesi olarak derneğimizi gecemizi gündüzümüze katarak, gözle görülür elle tutulur herkesin gıpta ile baktığı emeklimizin temsil edildiği en tepe noktaya çıkardık. Emeklinin sofrasına bir dilim ekmek, bir fazla zeytin koyma derdindeyiz. Derneğimizin güzide şubelerinden biri olan Afyonkarahisar Şubesi emeklimize ne yaparsak yapalım azdır sözünü rehber edinmiştir. Afyon Şubesi 1984 yılında kurulmuş ve 2005 yılına kadar 1200 üye yapılmış. 2005 yılında biz devraldık. 15 gün içerisinde şimdi hizmet verdiğimiz Gökhan Alpata İşhanı’nda bulunan büro dairemizi borçlanarak alıp işe başladık. Bu duruma gelmemizde çoğalmamızda en büyük pay manevi başkanımız Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban Bey’in çok destekleri olmuştur. Biz görüş ve düşüncelerimizi götürdüğümüzde hiç hayır veya olumsuz cevapla karşılaşmadık. Her zaman yapıcı elini uzatmıştır. Çalışarak sorunları çözerek büyüdük” diye konuştu.

“Toplamda 607 kişi ev sahibi oldu”

Emeklinin TOKİ konutlarından faydalanması konusuna da değinen Ege, “Emeklimiz, önce 300, sonra 307 adet toplamda 607 kişi ev sahibi oldu. Evler bitme noktasında. 2018 yılı Mart-Nisan aylarında evlerimize girmiş olacağız. İnşallah yakın zamanda başlayacağımız Polis Okulu yanındaki TOKİ’ye de ağırlığımızı koyarak dar gelirli emeklilerimiz için proje yapılarak ve hayata geçirilecektir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Geçtiğimiz ay derneklerinin Başkanlar Kurulu’nun ilimizde toplandığını belirten Ege, son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu başkanı Fadime Akar ile görüşen Ege, yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise bugün çalışan herkesin birer emekli adayı olduğunu kaydederek emekliler adına yaptığı çalışmalar dolayısıyla Ege’yi tebrik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır