passo
“Emirdağ, geçilecek değil gezilecek yer”

“Emirdağ, geçilecek değil gezilecek yer”

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici konuk oldu. Bilici herkesi Emirdağ’ı görmeye davet ederek, “Emirdağ, geçilecek değil gezilecek yer” dedi. Emirdağ’da Kadın Kültür Evi’ndeki atölyelerde kadınların üretimlerini sürdürdüklerini belirten Bilici, “Kadın Kültür Evimizde cam atölyemizde kadınlarımız camdan hediyelik eşya ve takılar üretiyorlar. Cama şekil verip […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici konuk oldu. Bilici herkesi Emirdağ’ı görmeye davet ederek, “Emirdağ, geçilecek değil gezilecek yer” dedi.
Emirdağ’da Kadın Kültür Evi’ndeki atölyelerde kadınların üretimlerini sürdürdüklerini belirten Bilici, “Kadın Kültür Evimizde cam atölyemizde kadınlarımız camdan hediyelik eşya ve takılar üretiyorlar. Cama şekil verip birçok sanat ürününü ortaya koyuyorlar. Ahşap atölyemizde ise zeka oyuncakları, sunum tabakları gibi birçok ürünü tasarlayıp üretiyorlar. Bakliyat paketleme atölyemizde Emirdağ ilçemizde yetişen bakliyatları köylü kadın üreticilerimizden alıp paketliyoruz. Trikotaj atölyemizde kadınlarımız dikiş, nakış gibi el emeği ürünleri üretiyorlar. Ayrıca kilim atölyemizde kaybolmaya yüz tutan sanatlardan biri olan kilim dokumacılığı hayata geçiriliyor. Yeni neslin eski sanatlarla buluşması sağlanıyor. Yakında mutfak atölyemiz de hizmete girecek. Burada da Emirdağ’ın yöresel gıdaları üretilecek ve meraklılarına sunulacak” şeklinde konuştu.
“Herkesi değişen ve gelişen Emirdağ’ı görmeye davet ediyoruz”
Kadın Kültür Evi’nde Emirdağlı kadınların üretimlerini ilçe merkezinde Kadın Kültür Evi Markette satışa sundukları bilgisini aktaran Kaymakam Bilici, “Bu market sabah 10.00’dan akşam 22.00’ye kadar hizmet veriyor. Ayrıca albikere.com satış sitesinden de kadınlarımızın ürettiği ürünleri satın alabilirsiniz. Kadın Kültür Evi projesinin öncülüğünü yapan Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek başta olmak üzere tüm emek verenlere teşekkür ederim. Yine Emirdağ Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu’ya emekleri için teşekkür ederim. Herkesi değişen ve gelişen Emirdağ’ı görmeye davet ediyoruz. Emirdağ geçilecek değil, gezilecek yer” diye konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici yayın dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akar ise Kaymakam Bilici’ye teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Kaymakam Bilici Gün FM Anı Defterine de görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır