passo
“Emzirilen bebekler daha sağlıklı ve mutlu”

“Emzirilen bebekler daha sağlıklı ve mutlu”

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Suman konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Suman 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası dolayısıyla emzirmenin önemini anlattı. “Anne sütünün bebeklerin sağlıklı büyümesine ve beslenmesine katkısı büyüktür” 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Suman konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Suman 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası dolayısıyla emzirmenin önemini anlattı.
“Anne sütünün bebeklerin sağlıklı büyümesine ve beslenmesine katkısı büyüktür”
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası’nın anne sütünün önemine dikkat çekmek için anlamlı olduğunu kaydeden Suman, “Anne sütünün bebeklerin sağlıklı büyümesine ve beslenmesine katkısı büyüktür. İçinde bulunan koruyucu maddeler sayesinde bebeğin ilk aşısı anne sütüdür. Anne sütünün bebeğe olan yararlarının yanı sıra emzirmenin de annenin sağlığına birçok yararları vardır. Hem anne-bebek arasında duygusal bir bağ gelişir hem de anne birçok hastalıktan korunmuş olur” şeklinde konuştu.
“Anneler doğru emzirme yöntemlerini bir uzmana danışarak öğrenebilirler”
Emzirilen bebeklerin çok daha mutlu olduklarını belirten Suman, “Emzirilen bebekler çok daha sağlıklı olur. Anneler doğru emzirme yöntemlerini bir uzmana danışarak öğrenebilirler. Aile hekimleri de anne ve anne adaylarımızı bu konuda bilgilendirebilirler. Anneler çocuklarının büyüme takibini mutlaka yapmalı ve hekimlerle sürekli iletişim halinde olmalıdırlar” diye değerlendirmede bulundu.
Kamu Hastaneler Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun programı Gün FM’de her Salı yayınlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır