• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“En büyük bayram milletimize kutlu olsun”
“En büyük bayram milletimize kutlu olsun”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla...
29 Ekim 2016 16:24
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
“Cumhuriyet fazilettir”
Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Bu anlamlı günün yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Atatürk bir vecizesinde, ‘Gençler, Cumhuriyeti biz kurduk, onu siz yaşatacaksınız’ demiştir. Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan gençlerimizin eğitilmesi olacaktır. Milletimizin karakterine ve adetlerine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir. Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir. En büyük bayram milletimize kutlu olsun” şeklinde konuştu.
“Atatürk’e çok şey borçluyuz”
Milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Cumhuriyetimizin kuruluşu da bizim için böylesi bir dönüm noktasıdır. 93.yıldönümümüz milletimize kutlu olsun. İnşallah millet olarak nice yıllara ulaşırız. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk bir sözünde ülkemizin şeyhler, müritler, dervişler ülkesi olamayacağını söylemiştir. 15 Temmuz’da bir meczup Cumhuriyetimize kast etmiş ve ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Neyse ki yöneticilerimizin ve milletimizin dik duruşuyla bu tehlike savuşturuldu. Atatürk yıllar öncesinden bugünü gören birçok mesajlar vermiştir. Atatürk sadece Cumhuriyeti kurmakla, ülkeyi işgalden kurtarmakla kalmamış, çağdaş bir yaşamın oluşması adına birçok yenilik yapmıştır. Bu nedenle Atatürk’e çok şey borçluyuz” diye değerlendirmede bulundu.
“Cumhuriyet bir anda olmadı, bunun bir geçmişi var”
Bir milletin tarih sahnesinde uzun yıllar kalabilmesi için en iyi yönetim şekliyle yönetilmesi gerektiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu idare Cumhuriyettir. Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Cumhuriyet bir anda olmadı. Bunun bir geçmişi var. Tanzimat’tan Meşrutiyete kadar uzanan süreçte kademe kademe ilerleyen, Cumhuriyet’in ilanıyla taçlanan ve sonraki devrimlerle süslenen bir idaremiz var. Cumhuriyet tek başına bir şey ifade etmez. Bunun demokrasiyle güçlendirilmesi lazımdır. Demokrasiyle taçlandığında anlam kazanır. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte amaçlanan birçok şey ne yazık ki süreç içinde sonuçlandırılamadı. Bugün eğitimde maalesef istediğimiz noktada değiliz. Eksikliklerimizin tespit edilerek çözülmesi adına bunların hızlandırılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde görüşlerini ifade etti.
“Cumhuriyet bir Türk mucizesidir”
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sokaklarda bayram havasını göremediğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Maalesef yeterli sayıda bayrak dahi asılı değildi. Bunun vatandaşın bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bundan sonraki milli günlerde bu konuda hassas davranmamızı ve her yeri bayraklarla donatmamızı diliyorum. Cumhuriyet bir Türk mucizesidir. En iyi yönetim şeklidir. Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Cumhuriyetin faziletinden bugüne kadar hepimiz yararlandık. Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda ülkemizde şartlar çok kötüydü. Böyle zor durumdaki bir ülke Cumhuriyetle birlikte toparlandı ve gelişerek bugünlere geldi. Cumhuriyetimizin değerini ve kıymetini bilelim” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa