“En iyi eğitim en yeşil okulda”

“En iyi eğitim en yeşil okulda”

Neziha Arslan Okulları Kurucusu-Eğitimci Neziha Arslan Gün FM’in konuğu oldu. Arslan programda yaptığı değerlendirmede her şeyin başının sevgi olduğunu söyleyerek öğretmenliğin sevilmeden asla yapılmayacağını söyledi. “5 yıldır eğitim veriyoruz” Okullarının 5 yıldır eğitim vermekte olduğunu kaydeden Arslan, “Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren butik bir okuluz. Sekizinci sınıf LGS yerleştirme sonuçlarımızda Fen Lisesi kazandırma […]

Neziha Arslan Okulları Kurucusu-Eğitimci Neziha Arslan Gün FM’in konuğu oldu. Arslan programda yaptığı değerlendirmede her şeyin başının sevgi olduğunu söyleyerek öğretmenliğin sevilmeden asla yapılmayacağını söyledi.
“5 yıldır eğitim veriyoruz”
Okullarının 5 yıldır eğitim vermekte olduğunu kaydeden Arslan, “Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren butik bir okuluz. Sekizinci sınıf LGS yerleştirme sonuçlarımızda Fen Lisesi kazandırma oranımız her sene yaklaşık yüzde 40-50 aralığında değişiyor. Bu sayede de başarısını her sene kanıtlayan bir okuluz. Adı üstünde en iyi eğitim en yeşil okulda diyoruz” şeklinde konuştu.
“Çocukların motive edilmesi son derece önemli”
Programda başarıyı getirecek detaylarla ilgili bilgiler veren Arslan, “Çocuk önce okulu, öğretmeni sevecek. Sevmeli ki öğretmeni dinlesin ve konuyu anlasın. Çocukların motive edilmesi de son derece önemli. Çocuklarımız başarabileceğine inanmalı. Hedef koymalılar ve dönütleri mutlaka takip etmeliler. Konular yeteri kadar tekrar edilmeli. Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım ve yaparsam öğrenirim kuralı hiç unutulmamalı” diye değerlendirmede bulundu.
“Bu meslek sevilmeden asla yapılmaz”
Öğretmenliğin sevgi mesleği olduğunu belirten Neziha Arslan Okulları Kurucusu-Eğitimci Neziha Arslan, “İyi ki öğretmen olmuşum. Bu meslek sevilmeden asla yapılmaz. Dünyaya yeniden gelsem yine öğretmen olurdum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır