passo
“En ucuz enerji tasarruf ettiğimiz enerjidir”

“En ucuz enerji tasarruf ettiğimiz enerjidir”

AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Ulutürk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Altyapı ile ilgili bir problemimiz yok” Bu yıl kışın erken geldiğini belirten AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, “Biz her sene 1 veya 15 Ekim’de ısıtma sezonunu başlatırken bu yıl […]

AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Ulutürk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Altyapı ile ilgili bir problemimiz yok”
Bu yıl kışın erken geldiğini belirten AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, “Biz her sene 1 veya 15 Ekim’de ısıtma sezonunu başlatırken bu yıl havaların özellikle geceleri soğuk gitmesi dolayısıyla 25 Eylül’de başlattık. O günden bu taraf da sorunsuz bir şekilde ısıtma devam ediyor. Vatandaşlarımız memnuniyetlerini bizlere iletiyorlar. Bu sektörde ısıtma yapan şirketler arasında bu sene ilk ısıtmayı yapan şirket biz olduk. Biz altyapı yatırımlarımızı tamamladık. Sadece yeni binaların bağlantılarını yapıyoruz. Altyapı ile ilgili bir problemimiz yok. Isıtma sezonunu başlattıktan sonra sistem kendini bir gün içinde hazır hale getirdi. İnşallah ısıtma sezonumuz sonuna kadar sorunsuz bir şekilde devam eder” diye konuştu.
“Enerjiyi mümkün olduğunca tasarruflu kullanmalıyız”
Enerjinin insan yaşamında çok önemli olduğunu söyleyen Ulutürk, “Şu anda insanoğlunun geldiği noktayı düşünürsek enerjinin vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunu anlarız. Enerjiyi mümkün olduğunca tasarruflu kullanmalı ve yerli, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmalıyız. Maalesef şu anda ülkemiz yüzde 70’e yakın bir oranda elektriği ithal enerjiyle sağlıyor. Dolayısıyla enerjiden yapacağımız çok küçük tasarruflar ülke ekonomisine gelir sağlayacaktır. Mutlaka enerjide tasarruflu bir yaşamı öğrenmeliyiz. En ucuz enerji tasarruf ettiğimiz enerjidir. Özellikle çevreye verilen zarar açısından da düşünülürse enerji tasarrufunun önemi daha da iyi fark edilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Bolvadin’de son meydana gelen depremle ilgili halkımız müsterih olsun”
Aynı zamanda Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi de olan Yusuf Ulutürk programda geçtiğimiz Salı akşamı Bolvadin’de meydana gelen 3.8 şiddetindeki depremle ilgili de konuştu. İlimizin büyük bölümünün birinci derece deprem bölgesinde bulunduğunu kaydeden Ulutürk, “Binalarımızı depreme dayanaklı şekilde yapmalıyız. Binaların içine verdiğimiz önemden daha fazla temeline ve dış katmanlarına önem vermeliyiz. Bolvadin’de son meydana gelen depremle ilgili halkımız müsterih olsun. Bu tarz küçük depremler yerin rahatlamasını sağlar. Bu nedenle korkulacak bir şey yok. Ama binaların depreme dayanıklı olarak inşa edilmesi hayatidir. Bu ihmal edilmemelidir” dedi.
AFJET’in şehrimizin takımı Afyonspor’a sponsor olduğunu söyleyen Ulutürk, herkesi Afjet Afyonspor’un maçlarını izlemeye ve destek olmaya çağırdı.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Ulutürk Akar’a çalışmalarını anlatma imkânı sundukları için teşekkür etti. Akar ise Ulutürk’e çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır