passo
“Engel olma, destek ol”

“Engel olma, destek ol”

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına AFSÜ Atatürk SHMYO Fizyoterapi bölümünden Öğretim Görevlisi Ali Demircan konuk oldu. Programda içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası nedeniyle bu konu işlendi. Engelliye yaklaşım konusunda ailede bilinçlenmenin önemli olduğunu belirten AFSÜ Atatürk SHMYO Fizyoterapi bölümünden Öğretim Görevlisi Ali Demircan, “Kurumların, kaldırım ve merdivenlerin, toplu […]

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına AFSÜ Atatürk SHMYO Fizyoterapi bölümünden Öğretim Görevlisi Ali Demircan konuk oldu. Programda içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası nedeniyle bu konu işlendi.

Engelliye yaklaşım konusunda ailede bilinçlenmenin önemli olduğunu belirten AFSÜ Atatürk SHMYO Fizyoterapi bölümünden Öğretim Görevlisi Ali Demircan, “Kurumların, kaldırım ve merdivenlerin, toplu taşıma araçlarının engellilere uygun düzenlenmesi çok önemli. Engelli iniş ve çıkış rampalarının dikkatle düzenlenmesi lazım. Görme engellilere yönelik sarı çizgilerin düzenlenmesi ve bu çizgilerin işgal edilmemesi gerekir. AVM’lerde engelli otoparklarının da yalnızca engelliler tarafından kullanılması önemli. Daha birçok konu sıralanabilir. Kısacası engellilere engel olmayıp, destek olalım. Farkında olalım ama farklı bakmayalım” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır