passo
“Engelliler yaşamın her alanında olmalı”

“Engelliler yaşamın her alanında olmalı”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayına Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt konuk olarak katıldı. “Düzenlenen etkinliklerde emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilimizde de birçok etkinlik düzenlendiğini kaydeden Kent Konseyi […]

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayına Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt konuk olarak katıldı.
“Düzenlenen etkinliklerde emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilimizde de birçok etkinlik düzenlendiğini kaydeden Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, “3 Aralık dolayısıyla bizlerin sorunlarına farkındalık oluşturabilme adına düzenlenen tüm etkinliklere arkadaşlarımızla katılıyoruz. Protokole çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Düzenlenen etkinliklerde emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim. Engellilerimizi sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil her zaman hatırlayalım. Bizlerin istediği yaşamın her alanında olabilmektir. Örneğin yolda yürürken yolların engellilere uygun hale getirilmesi, yoldaki engelli çizgilerinin üzerine eşya konulmamasını istiyoruz. İş yaşamında sırf engelli kadrosu dolsun diye istihdam edilmek istemiyoruz. Engelli çalışanların engellerine göre uygun işlerde çalıştırıldığı takdirde verimli olabileceklerine inanıyoruz ve bu doğrultuda görev verilmesini istiyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün sorunlarımıza ışık tutup farkındalık oluşturabilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
“Fırsatlar verildiğinde engelli bireyler de mutlaka başarıyı yakalayacaktır”
Engelli bireylere mutlaka eğitimlerini tamamlama çağrısında bulunan Yurt, “Evlerine kapanıp oturmasınlar. Eğitimlerini mutlaka tamamlasınlar. Fırsatlar verildiğinde engelli bireyler de mutlaka başarıyı yakalayacaktır. Ayrıca herkesten engellilere farklı ve ayrıştırıcı yaklaşmamalarını rica ediyorum. Bir görme engelli bastonuyla yoldan geçerken, ‘Kör geçiyor’ gibi imalı ve üzücü sözler duymak istemiyoruz. Yine engeli dolayısıyla engelli bireyle alay edilmesi tüm engellilerimizi derinden üzüyor. Bu konularda empati çok önemlidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Yurt Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi. Akar ise Yurt’a teşekkür ederek “Engelli bireylerin işlerini kolaylaştırmak, önlerini açmak hepimizin görevidir. Bizlere düşen engellilerimizin toplumda daha fazla var olmalarını sağlamak ve onları topluma kazandırmaktır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır