passo
“ERCP avantajlı bir yöntem”

“ERCP avantajlı bir yöntem”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgin Yılmaz konuk oldu. Yılmaz programda safra kesesi taşları ve ERCP konusu işlendi. Programda ERCP ile ilgili bilgiler veren Yılmaz, “ERCP karaciğer, safra kesesi, safra kanalları ve pankreastaki sorunları teşhis ve tedavi etmek […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgin Yılmaz konuk oldu. Yılmaz programda safra kesesi taşları ve ERCP konusu işlendi.

Programda ERCP ile ilgili bilgiler veren Yılmaz, “ERCP karaciğer, safra kesesi, safra kanalları ve pankreastaki sorunları teşhis ve tedavi etmek için bir uygulanan ileri bir endoskopik tanı ve tedavi yöntemidir. ERCP hem tanı hem de tedavi için kullanılan bir yöntemdir. Tek bir işlemle hastanın tanı ve tedavisi gerçekleştirilmiş olur. Taş, tümör, daralma ya da tıkanıklık gibi durumlar bu yöntemle görüntülenebildiği için tanı konulması açısından ERCP yöntemi büyük bir avantaj sağlar. Aynı zamanda genel anestezi gerektirmediğinden hasta açısından yüksek konforlu bir işlemdir” diye konuştu.

“ERCP’de iyi durumdayız”

AFSÜ Genel Cerrahi Kliniği’nin ERCP yönteminde iyi durumda olduğunu söyleyen Yılmaz, “Birçok şehirden uzmanlarımız gelerek hastanemizde bu işlemle ilgili bizlerden bilgi alıyorlar. Bu yöntemle ilgili yetiştirdiğimiz uzmanlar ülkenin dört bir yanında hizmet veriyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır