passo
Erken yaşta evlilikte 20’nci sıradayız

Erken yaşta evlilikte 20’nci sıradayız

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Elif Kılıç Gün FM’in konuğu oldu. Kılıç programda erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele programı konusunda bilgiler verdi. “Her yıl 12 milyon kız 18 yaşından önce evleniyor” diyen Kılıç, “5 kızdan biri 18 yaş ve öncesinde evleniyor. 2021 yılı TÜİK erken yaşta ve […]

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Elif Kılıç Gün FM’in konuğu oldu. Kılıç programda erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele programı konusunda bilgiler verdi.
“Her yıl 12 milyon kız 18 yaşından önce evleniyor” diyen Kılıç, “5 kızdan biri 18 yaş ve öncesinde evleniyor. 2021 yılı TÜİK erken yaşta ve zorla evlilikler verilerine göre ilimizde toplamda 5267 evlilik gerçekleşmiştir. Yapılan araştırmalarda 16-17 yaş aralığında evlenen kız çocuğu sayısının ilimizde 190 olduğu tespit edilmiştir. Bu bağlamda ilimiz evlilik verilerine göre toplam evlilikler içinde kız çocuklarının evlenme sayısı oranının 3,61 olduğu görülmüştür. Türkiye sıralamasına baktığımızda ilimiz erken yaşta ve zorla evlilikler sıralamasında riskli grupta olup 20’nci sırada yer almaktadır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır