passo
“Erken yaşta yabancı dil öğrenmek daha kolay”

“Erken yaşta yabancı dil öğrenmek daha kolay”

Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül Gün FM’in konuğu oldu. Kurularında her sınıfta aynı anda iki öğretmenin görevli olduğunu söyleyen Algül, “Bu öğretmenlerimizden bir tanesi sadece İngilizce konuşuyor” diye konuştu. “İngilizce konuşmak doğal bir süreç” Kurumlarında uyguladıkları eğitim modeline değinen Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül, “Bu eğitim modelinde öğrencinin günde […]

Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül Gün FM’in konuğu oldu. Kurularında her sınıfta aynı anda iki öğretmenin görevli olduğunu söyleyen Algül, “Bu öğretmenlerimizden bir tanesi sadece İngilizce konuşuyor” diye konuştu.

“İngilizce konuşmak doğal bir süreç”

Kurumlarında uyguladıkları eğitim modeline değinen Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül, “Bu eğitim modelinde öğrencinin günde 8-9 saatini beraber geçirdiği öğretmenler, eğitim sırasında ebeveynlerinin yerine geçtiği için bu öğretmenlerden İngilizce öğretmeni olanı sadece İngilizce konuşarak İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrenciye gözlemletir. Bu sayede çocuğumuz İngilizce konuşmanın özel bir durum olmadığını ve hayatın olağan akışı içinde bir iletişim metodu olduğunu ve öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar” diye konuştu.

Kurumlarının amacından da bahseden Algül, “Bizler kurumlarımızda çocuklarımızın yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri olanaklar sağlayan bir eğitim sistemi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Algül yayın sonrası Akar ile görüştü

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise eğitimle ilgili programlara devam edeceklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır