• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Ermenistan kirli bir savaş yürütüyor”
“Ermenistan kirli bir savaş yürütüyor”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırılarda sivil unsurları hedef alması özelinde yaşananlar değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz...
17 Ekim 2020 15:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırılarda sivil unsurları hedef alması özelinde yaşananlar değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Ermenistan’ın Rusya’da yapılan ateşkese uymayarak Azerbaycan’a saldırılarını sürdürdüğünü ve sivil unsurları hedef aldığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Azerbaycan topraklarına saldırılarını sürdüren Ermenistan kadın, çocuk demeden sivil unsurları hedef alıyor. Çatışmalar 27 Eylül’de başlamıştı. 9 Ekim’de de çatışmalar sürerken Rusya devreye girdi ve ateşkes ilan edilmişti. Ancak Ermenistan bu ateşkesi ihlal etmeye devam ediyor. Ermenistan’ın son yaptığı saldırıda Rus yapımı füzelerin kullanılması dikkat çekici. Geriye dönüp baktığımızda Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra bölgede sıkıntıların sürdüğünü söyleyebiliriz” diye konuştu.
“Türkiye Azerbaycan’ın daima yanındadır”
Dünya devletlerince 30 yıldır meselenin savsaklandığını kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Karabağ bizim kardeşimizin toprağı. Azerbaycan bizim kardeşimiz. Yıllardır iki devlet tek millet diyoruz. Azeriler bizim için her zaman önemlidir. Onlara yapılan bir saldırı bizi de ilgilendirir. Türkiye Azerbaycan’ın daima yanındadır. Azerbaycan bir ateş çemberinin içinde. Ermenistan göz koyduğu Azerbaycan topraklarını elde etmek için uzun süredir uğraşıyor. Asıl problem Ermenistan’ın Karabağ’ı işgal etmesiyle başladı ve yıllardır sürüyor. BM’in Karabağ bölgesinin Ermenilerden temizlenmesi gerektiğiyle ilgili karar var. Ama Ermenistan ABD ve Rusya’yı arkasına alıp bu kararı uygulatmıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Meseleyi doğru okumak lazım”
Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerginliğin birçok boyuttan ele alınması gerektiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Dünyada birçok analist bunu dünyayı yöneten küreselcilerin dünyayı global bir köy haline getirmek istedikleri şeklinde yorumluyor. Bunun için de ulus devletlerin ortadan kaldırılmaları lazım. Burada Rusya, İran ve Türkiye’nin bir savaşa girmeleri planlanıyor. Bunların isteği bu şekilde. Çünkü bu üç ülkenin varlıkları küreselciler için bir tehdit olarak değerlendiriliyor. Bu güçler Ermenistan gibi devletleri bazen Türkiye’nin üzerine kışkırtıyorlar. Ermenistan Azerbaycan’ın topraklarını işgal ettiği halde durduk yere saldırıyor. Meseleyi böyle okumak lazım” diye konuştu.
“Burada Türkiye açık bir taraftır”
Ermenistan’ın kirli bir savaş yürüttüğünü belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bunu Azerbaycan ve Türkiye yeterince dünyaya duyurabiliyor mu emin değilim ama Ermenistan’ın Kafkaslarda kirli bir savaş yürüttüğü açıktır. Bu bölgede yaşananlar Ermenistan’la sınırlı değildir. Ermenistan Türkiye’nin önünü kesmek üzere bir fünye gibi oraya yerleştirilmiş bir ülkedir. Haritasına bakarsanız bir zorlamayla İran’a kadar götürüldüğünü ve Nahçıvan ile Azerbaycan’ın arasını keserek aynı zamanda Türkiye ile Orta Asya’nın bağını kestiğini görürsünüz. Burada Türkiye açık bir taraftır. Bizim taraf olmamız bölgeye Rusya’nın gelmesini engellemiştir” diye görüşlerini ifadelendirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa