passo
Eroğlu: “Afyon Zeybek’le marka şehir olacak”

Eroğlu: “Afyon Zeybek’le marka şehir olacak”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ‘Afyonkarahisar Egenin Yıldızı olacak demiştik oldu. Şimdi Türkiye’nin marka şehri olacak. Bunun olması için Mehmet Zeybek’in Belediye Başkanı olması lazım’ dedi. Gün FM’de Seçime Doğru programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Prof Dr Veysel Eroğlu bakanlığı döneminde yaptığı hizmet ve […]

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ‘Afyonkarahisar Egenin Yıldızı olacak demiştik oldu. Şimdi Türkiye’nin marka şehri olacak. Bunun olması için Mehmet Zeybek’in Belediye Başkanı olması lazım’ dedi.
Gün FM’de Seçime Doğru programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Prof Dr Veysel Eroğlu bakanlığı döneminde yaptığı hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, “İSKİ’de göreve başladığımda İstanbul susuzluktan kırılmıştı. Kolları sıvadık ve altı ay içinde su sorununu çözdük. Sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olduğunda beni DSİ’nin başına getirdi. DSİ’de yüzlerce tesis ve yatırım yaptık. Bakanlığım döneminde dünyada en fazla tesis açan bakan benim. Tam 844 tesis açılışı yaptık. İşimiz değil ama tam 1500 köprü yaptık. Tek tek tesis açmaya yetişemedik. Toplu tesis açılışları yaptık” diye konuştu.

“Afyon Dünya Şehri olacak”
Afyonkarahisar’ı Egenin Yıldızı yaptıklarını söyleyen Prof.Dr.Veysel Eroğlu, “Sağlıkta yaptığımız yatırımlara bakın. Kanser hastaları için Türkiye’nin en iyi hastanesini kurduk. Fizik Tedavi hastaları için en iyi hastane ve cihazlar ile hizmet veriyoruz. Yolları yaptık. Hızlı Tren projesi devam ediyor. Kültür,Sanat ve Spor da hamleler yaptık. Bakın Dünya Motokros Yarışması ülkemize ve ilimizin tanıtımı açışından çok büyük katkı sağladı. Eğitimde daha iyi olacağız. Ben İTÜ’de ve diğer üniversitelerde hocalık yaptık. Eğitimi yakından bilen birisiyim. Bakın eğitimde üç ayak vardır. Fiziki imkanlar, öğretmenler ve öğrenciler. Bizler okulları yaptık. 40/50 kişi olan sınıflar 20/25 kişilik öğrencisi olan sınıflara dönüştü. Ama öğretmenlerde tek tük sıkıntı görüyorum. Eşofmanla derse girenler var. Sakallı müdürler var. Bunlar yanlış. Öğretmen öğrenciye giyimi kuşamı, konuşması, duruşu, tıraşı ile model olmalı. Ayrıca öğrencilerde daha fazla çalışarak vatana, ülkeye hizmet yolunda yarışması lazım” dedi.

“Zeybek Şehri Emin olur”
Ak Parti Belediye Başkanı Adayı Mehmet Zeybek ile Afyonkarahisar’ın marka kent olması gerektiğine vurgu yapan Eroğlu, “Şehri emin bir isim Mehmet Zeybek. Afyonluların belediye yönetimin emin güvenilir bir isme emanet etmesini bekliyorum. İşte bu isim Mehmet Zeybek’tir. Burhanettin Çoban Bey de İl Genel Meclisinde hizmetine devam edecektir. Bizlerde bu hizmet ve yatırımları takip etmeye devam edeceğiz. Devlet yatırımlarının eskisi gibi yağması için Zeybek Belediye Başkanı olmalı. Afyona aday olan Afyon’da yaşamış olacak. Afyon’un mahallelerini bilecek. Sokaklarını bilecek.Ve dürüst, ufku ve tavrı ile Zeybek Afyon’a yakışan bir isimdir. Bakın Zeybek’in çok sayıda projesi var. Sanattan kültüre, tramvaydan millet bahçesine kadar o projeleri tek tek biliyorum. Onların hepsinin arkasında parti olarak, milletvekilleri, bakanlar olarak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Eroğlu Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Eroğlu’na yayın dolayısıyla teşekkür etti.
Eroğlu radyo personeliyle de program anısına fotoğraf çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır