passo
Eroğlu: ‘Afyonlular sandıkları patlatın’

Eroğlu: ‘Afyonlular sandıkları patlatın’

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Yayını pek çok ortak yayında dinleyicilerine sundu. “Ayırım yapmadan su meselelerini kökünden çözdük” Bakan Eroğlu, İstanbul’da su kesintisi olursa bıyıklarını keseceğini söylediğini hatırlatarak, “Bu yıl bir kuraklık söz konusuydu. Bu kuraklıkları başarılı sevk ve idareyle aştık. Şu anda İstanbul’da […]

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Yayını pek çok ortak yayında dinleyicilerine sundu.

“Ayırım yapmadan su meselelerini kökünden çözdük”

Bakan Eroğlu, İstanbul’da su kesintisi olursa bıyıklarını keseceğini söylediğini hatırlatarak, “Bu yıl bir kuraklık söz konusuydu. Bu kuraklıkları başarılı sevk ve idareyle aştık. Şu anda İstanbul’da herhangi bir sıkıntı yok. Yağmurlar da yağıyor. Afyonkarahisar’da da su sorununu çözmek için Akdeğirmen Barajı’nı yaptık. Muhalefet baraj su kaçırıyor demişti. Böyle bir şey söz konusu değildir. İyi ki bu barajı yapmışız. Afyonkarahisar’da da muhteşem bir baraj yaptık. Su sorunu kalmadı. Ayrıca içme suyu arıtma tesisi kurduk. Hemşerilerimiz memba suyu gibi su kullanıyor. Geçmişte suyumuz çok sertti. Şu anda suyumuz son derece temiz ve şişe sularından çok daha temiz. Biz Akdeğirmen Barajı kirlenmesin diye o civardaki tüm yerleşim alanlarının atık sularını baraj dışındaki alana veriyoruz. İçme suyu havzası ile ilgili hiçbir risk yok. Biz özellikle bütün Türkiye’de su medeniyettir dedik ve ülkemizin su meselesini çözdük. Suyu Mersin’e, Çorum’a, Diyarbakır’a her yere verdik. Ayırım yapmadan su meselelerini kökünden çözdük. İzmir’e su götürmek için Manisa’da Gördes Barajını inşa ettik. Buraya Aydın’dan geldim. Orada İkizdere Barajını inşa ettik. Şehre suyu verdik. Netice itibariyle ülkemizde nerede su meselesi varsa çözdük. 76 şehrimizdeki su problemlerini çözdük. Ben Afyonkarahisarlı olmaktan gurur duyuyorum. Tüm hemşerilerime saygı ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Bir ağaçlandırma seferberliği başlattık”

Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmalarına da değinen Eroğlu, “İlimiz kurak bir ildi. Ağaçlandırma yetersizdi. Bu nedenle bir ağaçlandırma seferberliği başlattık. İl merkezi ve ilçeler dâhil olmak üzere orman varlığımızı yüzde 12’den yüzde 23’e çıkardık. Fidanlıklar ve orman işletme şeflikleri kurduk. Burada üretilen fidanları yol kenarları, mezarlıklar ve okul bahçelerimize diktik. Tüm okul bahçelerini ağaçlandırıyoruz. Buna devam edeceğiz. Bu yıl seferberlik yaptık. Geçmişte okullarımızda yeterince ağaç yoktu. Şimdi yemyeşil okullarımız olacak. Hastane avluları, cami bahçeleri gibi yerleri yeşillendiriyoruz. Yeşillik arttıkça insanlarımızın psikolojileri düzeliyor. Bunu bilim adamları söylüyor. Afyonkarahisar’da muhteşem yatırımlara imza attık. İlimiz geçmişte hükümetimizden önce unutulmuş bir ildi. Doğru dürüst yatırım yoktu. Yollarımız sıkıntılıydı. Sorunları çözdük. Şimdi Afyonkarahisar’ı tüm yolların kesişme noktası haline getirdik. İstanbul artık 5 saat. Geçen bayramda 6 gün boyunca tüm ilçeleri ziyaret ettik. Herkesle kucaklaştım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Erdoğan çok çalışkan ve cesur bir lider”

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’la uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını belirten Bakan Eroğlu, “Uzun yıllardır dostluğumuz var. 20 yılı aşkın süredir birlikte çalışıyoruz. Erdoğan çok çalışkan ve cesur bir lider. Bir liderde aranan tüm vasıflar kendisinde mevcuttur. Bir cumhurbaşkanı vizyon sahibi olmalıdır. Erdoğan böyle bir isimdir. Erdoğan ekonomimizi güçlendirdi, ekonomik kriz yaşamadık. Dünyada G20 diye bir zirve vardı. Bizi bu zirvenin içine dâhil etti. Enflasyon canavarını yok etti. Biz geçmişte yüzde 80 enflasyonları gördük. Bunu çözdü. Sağlık sisteminde muhteşem bir hamle yaptı. Karışıklıkları çözdü. Hastanelerimiz mükemmel bir hale geldi. Afyonkarahisar’da ülkemizin en muhteşem hastanesi kuruldu. Başbakanımız hastanenin yer meselesiyle bile bizzat ilgilenerek bana bunu çöz dedi. O bölge hastanenin yapılmasıyla gelişti. Akarçay’ı tamamladık. Erdoğan’ın vizyonu böyle. Tüm illerin sorunlarıyla tek tek ilgileniyor. Kent Meydanı projemizde Erdoğan’ın projesidir. İlimizde büyük bir meydan olması gerektiğini söyledi. Erdoğan gerçekten büyük düşünen, yaptığı eserlerle dünya çapında isim yapmış bir isim. Erdoğan programını Öncü Türkiye olarak açıkladı. Cumhurbaşkanlığı makamı fevkalade önemli bir makamdır. Tüm hemşerilerimizin Erdoğan’a verecekleri oy bizlere de yansıyacaktır” diye konuştu.

Afyonkarahisarlılara seslenen Eroğlu, “10 Ağustos’ta sandığa giderek milletin adamına oyunuzu vermenizi istiyoruz. Hemşerilerimiz destan yazsınlar, sandıkları patlatsınlar. İlimizden yüzde 70 bekliyorum. Türkiye genelinde ise yüzde 55 gözüküyor” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır