passo
“Esnaf Bakanlığı Kuracağız”

“Esnaf Bakanlığı Kuracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Anıl Halis Akar CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacak. Emekleriyle geçinen esnaflarımız 15 Mayıs sabahı rahat bir nefes alacak’dedi. CHP Milletvekili Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar beraberindeki CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, Kadın Kolları Başkanı Sultan Erdem, Aday Adayı Devrim Ölmez ve bir gurup partili ile Afyonkarahisar Küçük Sanayi […]

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Anıl Halis Akar CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacak. Emekleriyle geçinen esnaflarımız 15 Mayıs sabahı rahat bir nefes alacak’dedi.
CHP Milletvekili Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar beraberindeki CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, Kadın Kolları Başkanı Sultan Erdem, Aday Adayı Devrim Ölmez ve bir gurup partili ile Afyonkarahisar Küçük Sanayi Sitesi esnaflarıyla görüştü.
Esnafların CHP iktidarında rahat nefes alacağına vurgu yapan Akar, “İktidarımızda esnaf bakanlığını kuracağız. Esnaflarımıza -Sicil affı çıkaracağız ve krediye ulaşma imkânı getireceğiz. İktidarımızda esnafımızın kullandığı krediler, faizsiz ve ödeme gücüne göre taksitlendirilecek. Kiralarda stopaj kaldıracağız. Küçük esnafın iş yapması adına AVM ler haftanın bir günü kapalı olacak” dedi.
Esnafımıza yönelik icra işlemleri durdurulmalıdır diyen Milletvekili Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, “Esnafların Bağ-kur lu olması üvey evlat muamelesi görmesine yol açıyor .Bir esnaf 5 bin günde bir başka esnaf 9 bin günde emekli oluyor.Bu esnafımıza revamıdır? Bunu hemen ilk iş olarak düzelteceğiz.Esnaf odaları ve Kooperatifleri daha fazla esnafların yanında olması için çalışmalara şimdiden başladık.Odalar aidat alan değil çözüm üreten yerler olmalı.Küçük esnafın başı sıkıştığında ilk başvuracağı yer esnaf odalarıdır. Altı milyon sokak esnafımız kayıt içine alınmalı ve güvenceye kavuşturulmalıdır. Sonuçta 14 Mayıs’ta bir oy CHP ye bir oy Kılıçdaroğlu’na vererek esnaflarımızın yüzünü güldüreceğiz”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır