passo
ESNAFA HİBE BAŞVURUSU SALI GÜNÜ BAŞLIYOR

ESNAFA HİBE BAŞVURUSU SALI GÜNÜ BAŞLIYOR

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda gündeme ilişkin konu başlıkları değerlendirildi. Güney Beldesinde 2 aday iddialı 23.yıl 915 programda GÜN FM in 27.yaşına girmesi değerlendirmesi yapıldı. Güney Belediyesi seçimlerinde 6 Haziran tarihinde Ak Parti den […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda gündeme ilişkin konu başlıkları değerlendirildi.

Güney Beldesinde 2 aday iddialı
23.yıl 915 programda GÜN FM in 27.yaşına girmesi değerlendirmesi yapıldı. Güney Belediyesi seçimlerinde 6 Haziran tarihinde Ak Parti den Erol Karabacak,CHP den Faruk Özkan,Gelecek Partisinden Osman Aytepe Yeniden Refah Partisinden Ayşe Sarıkaya,İYİ Partiden İsmail Enes Kamburoğlu ile BBP den Süleyman Çağlar’ın aday olduğunun anlatıldığı Basın Odası’nda yorumcular Güney Beldesindeki yarışın Çağlar ve Karabacak arasında geçeceği anlatıldı.
Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi çalışmaları yanı sıra ülke gündemini meşgul eden Organize Suç Örgütü Lideri iddia edilen Sedat Peker in iddialarına Mehmet Ağar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gazeteci Hadi Özışık arasındaki açıklamalar konuşuldu.
Basın Odasında hükümetin pandemiden dolayı esnaflara verileceğini açıkladığı HİBE DESTEĞİ ele alındı.

Şirketlere Hibe Desteği Yok
Yorumcular yetmez ama şartların zorlanmasıyla yaratılan 1 milyon 384 bin TL lik yeni kaynağın esnaflara can suyu olduğunu belirterek ‘ 2 Gurup halinde hibe veriliyor. Birinci gurupta Kahvehane,Cafe,Çay Bahçesi,Okullar, Personel Servisi,Düğün Salonu,Öğrenci Yurdu ve Hamam işletmeleri gibi işyerine 5 bin lira.2. Gurupta yer alan Onarım,Tamirat,Kaporta,SeyyarSatıcı,Hoırdavatçı,Tuhafiye,Muzisyen,Oto Yıkama,Kuru Temizleme Oyuncakçı,Kozmetik Satışı,Hediyelik Eşya,Kurs İşletmesi,Zücaciye,Camcı Çilingirler,Bakırcı,Kalaycı,Ayakkabı ve Konfeksiyon işyerleri için ise 3 bin lira tek seferde karşılıksız ödeme yapılıyor.Burada şirketlere ödeme yok.Basit Usul veya gerçek usul esnaf veya Ticaret Odasına kayıtlı olanlar meslek kodlarına göre bu ödemeleri alacaklar.Başvuru E-Devlet sistemi ile yapılacak.17 Mayıs 2021 tarihinden önce mükellef olanları kapsıyor Öte yandan daha önceden 1000 TL olarak yardım alan esnaflar arasından Lokanta,Pastane,Terzi,Berber ve benzeri bazı mesleklerinde bu hibe desteğinden yararlanacağı fakat Şirket olarak faaliyet gösteren bu destekten alamayacaklarının altı çizildi..Ayrıca daha önce çıkarılan Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılması Kanunu yeniden çıkacak ve Nisan sonuna kadar borcu olanlar bu yasadan faydalanması bekleniyor’ yorumu yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır