passo
Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencilerini bekliyor

Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencilerini bekliyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Erol konuk oldu. Erol programda enstitüyle ilgili bilgiler verdi. “Enstitümüzde yapılan tezler genellikle evrensel içeriklidir” diyen Erol, “Ancak şehrimizde faaliyet gösteren plastik, makine, gıda ve malzeme gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sorununu çözmeye yönelik tezler ve ortak […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Erol konuk oldu. Erol programda enstitüyle ilgili bilgiler verdi.

“Enstitümüzde yapılan tezler genellikle evrensel içeriklidir” diyen Erol, “Ancak şehrimizde faaliyet gösteren plastik, makine, gıda ve malzeme gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sorununu çözmeye yönelik tezler ve ortak projeler yürütülebiliyor. Danışmanlık hizmetleri verilebiliyor” diye konuştu.

Erol bu yıl açılacak olan programları anlattı

Bu yıl açmayı planladıkları programlarla ilgili bilgiler veren Erol, “2022-2023 eğitim-öğretim yılı içinde Matematik ve Fen Bilgisi eğitimi, tezsiz yüksek lisans programları teklif edilmiştir. Özellikle bu iki program uzman öğretmen olmak isteyen Fen Bilimleri ve Matematik öğretmenleri için bir fırsat sunacaktır. Ayrıca İş Güvenliği programı eğitim şeklinin uzaktan eğitim olması yönünde teklifte bulunulmuştur” şeklinde değerlendirmede bulundu.

AKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde halihazırda biri tezsiz olmak üzere 25 yüksek lisans programı mevcut olduğunu belirten Erol, “25 yüksek kisans programının 14 tanesinin aynı zamanda doktora programları mevcuttur” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır