passo
Fidan: “Yapılandırmada son başvuru 31 Aralık”

Fidan: “Yapılandırmada son başvuru 31 Aralık”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Sosyal Güvenlik Saati programında 7256 sayılı yapılandırma kanunu konuşuldu. Programa SGK Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan konuk olarak katıldı. Yapılandırmanın 17 Kasım tarihinden itibaren başladığını söyleyen Fidan, yapılandırmada son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu kaydetti. “Başvurular internet üzerinden yapılabilir” Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını […]

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Sosyal Güvenlik Saati programında 7256 sayılı yapılandırma kanunu konuşuldu. Programa SGK Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan konuk olarak katıldı.
Yapılandırmanın 17 Kasım tarihinden itibaren başladığını söyleyen Fidan, yapılandırmada son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu kaydetti.
“Başvurular internet üzerinden yapılabilir”
Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını açılayan Fidan, “Başvurular 31 Aralık 2020 tarihine kadar, e-sigorta kanalıyla internet üzerinden yapılabileceği gibi, e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine de yapılabilir. Genel Sağlık Sigortası borçları için başvuru şartı aranmayacak, tüm borçlar otomatik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılandırılacaktır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Taksitle ödenebilir”
Ödemelerde taksit imkanı olduğunu belirten SGK Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, “İkişer aylık periyotlarla, 6, 9, 12, 18 taksit seçeneği ile ödeyebilme imkanı bulunmaktadır. Borçlarını taksitle ödemek isteyen vatandaşlarımız kanundaki vade farkını ödemek suretiyle 6, 9, 12, 18 taksit seçeneğinden birini tercih edebilecekler. 18 ay taksit seçeneğini tercih eden bir vatandaşımız borcunu 36 ayda ödeyecektir” şeklinde konuştu.
“Yapılandırmadan yararlanmak için herhangi bir teminat istenmeyecektir”
Yapılandırmanın avantajlarından bahseden Fidan, “Yapılandırma kanununa göre süresinde ödenen alacaklara, kanunun yayımlanma tarihinden sonra gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmayacaktır. Yapılandırmadan yararlanmak için herhangi bir teminat istenmeyecektir. Yapılandırmadan önce tatbik edilen hacizler, yapılacak ödemeler nispetinde kaldırılacaktır. Yapılandırılan borçlardan dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacaktır. Yapılandırmada ilk iki taksitin ve yapılandırma dışındaki borçların süresinde ve tam olarak ödenmesi halinde borcu yoktur yazısı alınabilecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır