passo
“Filmin sonunda gelen polis yok artık”

“Filmin sonunda gelen polis yok artık”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıldönümü dolayısıyla bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Vatan ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın ülkemizin en temel kurumlarından biri olduğunu […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıldönümü dolayısıyla bu konu işlendi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Vatan ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın ülkemizin en temel kurumlarından biri olduğunu kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde polislerimiz ve güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımızı salgından koruyabilmek için canla başla mücadele ederek, gece-gündüz demeden görevlerini yerine getirdiler. Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevi başında bulunan kahraman polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
“Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıldönümü kutlu olsun”
“10 Nisan 1845 senesinde kurulan Polis Teşkilatı 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyor” diyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ülkemizin dört bir köşesinde fedakarca çalışarak milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Biz köklü bir milletiz. Birçok kurumumuz oldukça eski tarihlere rastlıyor. Polis Teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Türk Polis Teşkilatı gelişen teknolojiyle uyumlu bir şekilde çalışıyor ve dünyanın sayılı polis teşkilatlarından biri. Eskiden Türk filmlerinde olay bittikten sonra polisler gelirdi. Bir anlamda geçmişte yaşanan imkansızlık bu filmlerde hicvedilirdi. Ancak şu anda öyle değil. Çok gelişmiş durumda. Canlarımız, mallarımız polisimize emanet. Allah hepsini korusun” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Son derece donanımlı bir polis teşkilatına sahibiz”
Polislerimizin kuruluş yıldönümlerini kutlayan Gazeteci Ahmet Tunca, “Polislerimiz bizlerin can ve mal güvenliğinin korunmasından tutun da her alanda önemli görevler yapıyor. Gelişen teknolojiyle uyumlu bir şekilde çalışmaları da çok önemli. Son derece donanımlı bir polis teşkilatına sahibiz. Geçmişte imkanlar çok sınırlıydı. 60’lı, 70’li senelerde bindikleri araçlar ve kullandıkları ekipmanlar eskiydi. Şimdi polislerimiz çağın gerektirdiği şekilde araç-gereçlere sahipler. En mükemmel donanıma sahipler. Geçmişte polis arabalarına günlük düşük bir miktarda benzin konurdu. Çünkü imkan yoktu. Bugün Allah’a şükür her imkan mevcut. Zor şartlarda görev yapan polislerimizin haftalarını kutluyorum” diye konuştu.
Programda ayrıca gündemde olan emekli amirallerin yayınladığı bildiri ile Montrö Boğazlar Sözleşmesi konuları da değerlendirildi.
Gazeteci Ahmet Tunca’nın doğum günü olması nedeniyle mutlu yıllar dilenirken, yakın zamanda annesini kaybeden Gazeteci Ertuğrul Sevim’e ise başsağlığı ve sabır dilendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır