passo
Gastro Afyon kaçmaz

Gastro Afyon kaçmaz

Afyon Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, Şefler İbrahim Malkoç ve Nevzat Kalkan Gün FM’e konuk oldular. Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu programda konuşan Şefler 7-9 Ekim tarihleri arasında Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek olan Gastro Afyon Lezzet Festivali’ne herkesi davet ettiler. “Bu yıl dördüncüsü düzenleniyor” Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen, sektör adına önemli […]

Afyon Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, Şefler İbrahim Malkoç ve Nevzat Kalkan Gün FM’e konuk oldular. Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu programda konuşan Şefler 7-9 Ekim tarihleri arasında Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek olan Gastro Afyon Lezzet Festivali’ne herkesi davet ettiler.

“Bu yıl dördüncüsü düzenleniyor”

Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen, sektör adına önemli kazanımların elde edildiği Uluslararası GastroAfyon Gastronomi Festivali’nin bu yıl dördüncüsü düzenleneceğini söyleyen Afyon Aşçılar Derneği Başkanı Hamza Kalkan, “Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğinde TÜRSAB Afyonkarahisar Bölge Temsilciliği’nin desteğiyle gerçekleştirilecek festivalde, ilimizin gastronomi zenginlikleri tüm dünyaya tanıtılacak. Afyonkarahisar Motor Sporları ve Festival Merkezi’nde 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, “Bizim mutfağımızda sadece yemek değil, insan da pişer” temasıyla ‘Mevlevi Mutfağı’ başta olmak üzere tüm yöresel lezzetler ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı yapılacak. Yerli yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri ve ünlü gurmelerin yanı sıra yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katılacağı festivalde, tüm yönleriyle Afyonkarahisar anlatılacak ve katılımcılara tam bir lezzet şöleni sunulacak. Festivale herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Birçok etkinlik yapılacak

Programda konuşan Şefler, ünlü şefler ve akademisyenlerin Gastro Showlar ve bilimsel çalışmalarla damga vuracağı festivalde, yemek yarışmaları, paneller, konserler, rekor denemeleri ve sürpriz birçok etkinlik gerçekleştirileceğini açıkladılar. Festivalin detaylı programına, @gastroafyonfest instagram hesabından ve www.gastroafyonfest.com adresinden ulaşılabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır