passo
“GastroAfyon dolu dolu geçecek”

“GastroAfyon dolu dolu geçecek”

4.Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali öncesi Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve TÜRSAB Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel Gün FM’in konuğu oldular. Akar ve Şenel herkesi 4. Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivaline davet ettiler. Herkesi Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde 7-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 4. Uluslararası GastroAfyon […]

4.Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali öncesi Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve TÜRSAB Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel Gün FM’in konuğu oldular. Akar ve Şenel herkesi 4. Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivaline davet ettiler.

Herkesi Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde 7-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 4. Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali’ne davet eden Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, “Festival için Cuma günü Cuma namazı sonrası protokol mensupları ve halkımızın katılımıyla bando eşliğinde Zafer Meydanına yürüyüş gerçekleştirilecek. Ardından festivalin yapılacağı Motor Sporları Merkezine geçilerek festival başlayacak. Festival boyunca birçok şef ve tanınmış isim alanda olacak. Yemek yarışmaları, söyleşiler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Akşamları konserler düzenlenecek. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz” dedi.

“Gastronomi Treni turizme yeni bir ivme kazandıracak”

TÜRSAB-Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğinde bir ilke imza atılacağını kaydeden TÜRSAB Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel, “Turizme yeni bir ivme kazandırması hedeflenen TÜRSAB Gastronomi Treni, Afyonkarahisar’dan başlayacak ilk seferle Türkiye’de ilk kez yolcularına hareket halinde yöresel lezzet yolculuğu imkânı sunacak. Protokol mensupları ve davetlilerin katılımıyla 6 Ekim Perşembe günü Ali Çetinkaya Tren Garı’ndan saat 13.00’de hareket edecek Gastronomi Treni, Tınaztepe-Sandıklı güzergâhı üzerinden yolculuğunu Dinar İstasyonu’nda tamamlayacak. Trende, yolculuk boyunca davetlilere yöresel lezzet sunumları ve yöresel dilde ürün tanıtımları yapılacak. Yine trende yer alacak bir rehber tarafından Tınaztepe ve Kocatepe başta olmak üzere şehrin önemli tarihi ve kültürel noktaları ile ilgili bilgi verilecek. Dinar İstasyonu’nda sona erecek yolculuk sonrası geziye karayolu ile devam edilecek. Eğer bu tur ilgi görürse yolculuğunu hep sürdürecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır