passo
Gazeteci Arısoy’un ikinci kitabı Mavi Nefte yayınlandı

Gazeteci Arısoy’un ikinci kitabı Mavi Nefte yayınlandı

Gün FM’de Kütüphaneler Haftası dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayının konuğu çıkardığı kitaplarıyla isminden söz ettiren Gazeteci Murat Arısoy oldu. “Bu ay içerisinde ikinci kitabım Mavi Nefte yayınlandı” Geçtiğimiz Kasım ayında Tebessüm Öğretmeni isimli şiir kitabının okuyucuyla buluştuğunu söyleyen Arısoy, “Tebessüm Öğretmeni isimli şiir kitabım geçen […]

Gün FM’de Kütüphaneler Haftası dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayının konuğu çıkardığı kitaplarıyla isminden söz ettiren Gazeteci Murat Arısoy oldu.

“Bu ay içerisinde ikinci kitabım Mavi Nefte yayınlandı”

Geçtiğimiz Kasım ayında Tebessüm Öğretmeni isimli şiir kitabının okuyucuyla buluştuğunu söyleyen Arısoy, “Tebessüm Öğretmeni isimli şiir kitabım geçen yılki Haziran ile Eylül ayları arasında yazdığım şiirlerden oluşuyor. Şiirlerimde sadece aşk değil, hayata dair her şey var. Bu ay içerisinde ise ikinci kitabım Mavi Nefte yayınlandı. Bu kitap askerlik görevim sırasında yazdığım şiirsel günlüklerden oluşuyor. Mavi Nefte, askerlik anısı anlatmak üzere, askerlik sırasında gün gün kaleme alınmış bir kitap. Mavi Nefte’de eğitimler, nöbetler, soğuk, sıcak, yardımlaşma, mutluluk, aile hasreti, memleket meseleleri var. Hem Tebessüm Öğretmeni, hem de Mavi Nefte Cinius Yayınları’ndan çıktı. Kitaplarımı okumak isteyenler internetteki kitap satış sitelerinden ve yayınevinin sitesinden kitaplarıma ulaşabilirler” diye bilgi verdi.

“Her yazılan yazı tarihe düşülen bir nottur”

Erken yaşlardan beri hep yazdığını söyleyen Arısoy, “Her yazılan yazı tarihe düşülen bir nottur. Üniversitede bir hocam, ‘Testinin taşması için önce dolması lazım’ derdi. Okumak testinin taşmasını sağlıyor. Her okuduğunuz kitapla yenidünyalarla tanışıp, farklı hayaller kuruyorsunuz. Bilmediğiniz kelimelerle tanışıyor veya günlük hayatta kullandığınız kelimelerin yeni anlamlarını öğreniyorsunuz. Bunların hepsi zihninizde farklı bir etki bırakıyor. Ne kadar çok kitap okursanız, bilinçaltınız ve hayal gücünüz o kadar genişler” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Bir şiirim besteleniyor”

Şiir yazarken yaşadıklarından yola çıktığını kaydeden Arısoy, “Her yaşadığım olay bana ilham kaynağı olabiliyor. Üniversiteden Murat Tiryakioğlu hocamızın yürüttüğü, ‘Geleceğimiz Salıncakta Sallansın’ isimli proje beni çok etkiledi. Salıncakta Sallansak diye bir şiir yazdım. Bu şiir Uğur Türkmen hocamız tarafından bestelenecek. Bu konu da beni oldukça mutlu etti” dedi.

“Gazetecilikle ilgili bir kitap yazmayı istiyorum”

Yeni kitabını düz yazı şeklinde çıkarmayı planladığını belirten Arısoy, “Gazetecilikle ilgili bir kitap yazmayı istiyorum. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak mesleğimle ilgili yazmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Programda Arısoy’un kitaplarında yer alan şiirlerinden örnekler de sunuldu. Özellikle Arısoy’un babası için yazdığı Babalar Günü isimli şiir okunurken duygu dolu anlar yaşandı.

Gün anısına Gazeteci Murat Arısoy, radyo yayınına katılan üç dinleyiciye kitaplarını imzalayarak hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır