passo
Gazeteci Işık’a saldırı’ya Tepki geldi

Gazeteci Işık’a saldırı’ya Tepki geldi

Vatan hainleri haddinizi bilin Gazeteci Ahmet Işık’a, FETÖ/PDY haberleri için sözlü saldırıda bulunulmasının ardından Afyonkarahisar’daki gazeteci örgütlerinden tepki geldi. AGC 2. Başkanı Akar, Işık’ın görevini yaptığını belirterek, “Kriptocu vatan hainleri haddinizi bilin” dedi KURTULUŞ-Gazeteci Ahmet Işık’a hafta sonu Cumartesi gecesi Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye iki kişi tarafından sözlü saldırıya uğraması üzerine Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti […]

Vatan hainleri

haddinizi bilin

Gazeteci Ahmet Işık’a, FETÖ/PDY haberleri için sözlü saldırıda bulunulmasının ardından Afyonkarahisar’daki gazeteci örgütlerinden tepki geldi. AGC 2. Başkanı Akar, Işık’ın görevini yaptığını belirterek, “Kriptocu vatan hainleri haddinizi bilin” dedi

KURTULUŞ-Gazeteci Ahmet Işık’a hafta sonu Cumartesi gecesi Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye iki kişi tarafından sözlü saldırıya uğraması üzerine Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2. Başkanı İsmail Akar ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) Başkanı Mehmet Abdioğulları’ndan tepki geldi.

AKAR: IŞIK’A YAPILAN SALDIRI KABUL EDİLEMEZ

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AGC 2. Başkanı İsmail Akar, Odak Gazetesi çalışanı, gazeteci Ahmet Işık’a yapılanın kabul edilemez olduğunu söyledi. Akar, “Hafta sonu meslektaşımız Ahmet Işık kendini ve haddini bilmez iki kriptolu FETÖ’cülerin sözlü saldırısına uğradı. Daha önce de iki kez fiili ve sözlü saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırı ve baskılar gazetecileri yıldıramaz” dedi.

AHMET IŞIK GÖREVİNİ YAPIYOR

Ahmet Işık’ın sadece mesleğini yaptığını belirten Akar, şöyle devam etti: “Bu kıt akıllar kafasına koysun ki haber yazan muhabire neden yazıyorsun diye sorulması okulda ders veren öğretmene neden ders verirsin, mesleği şoför olana neden araç kullanıyorsun soruları benzeridir. Yazılı görsel internet ve işitsel medyadaki 300 civarındaki haberci 7/24 Zor şartlarda kamuoyunu aydınlatmak adına haber peşinde koşuyor. Saldırıya uğrayan Ahmet Işık’a geçmiş olsun, kriptocu vatan hainlerine de haddinizi bilin diyoruz.”

ABDİOĞULLARI: IŞIK’A YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) Başkanı Mehmet Abdioğulları da yazılı bir açıklama yaparak, Odak Gazetesi Muhabiri Gazeteci Ahmet Işık’a FETÖ mensupları tarafından yapılan tehdide ve küfre tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yayınlayan AGD Başkanı Abdioğulları, sözlü saldırıyı lanetlediklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

HİÇBİR GAZETECİ TEHDİDE BOYUN EĞMEZ

“Dün Afyonkarahisar’da elim bir olay yaşandı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün duruşmalarını takip ederek kamuoyunun aydınlanması için haber yapan tecrübeli gazetecilerimizden Ahmet Işık, evinin önünde küfürlerle tehdit edildi. FETÖ mensupları tarafından yapılan bu hareket hakkında yasal işlem başlatıldı. Buradan bir kez daha duyurmak isteriz ki Afyonkarahisar’daki hiçbir gazeteci teröre, terör yanlılarının tehditlerine, hakarete, küfre boyun eğmez. Şehrimizin milli ve manevi duruşundan güç alan gazetecilerimiz, bundan sonra da haber yazmaya, köşe yazısı yazmaya devam edecektir. Ahmet Işık’a yapılan sözlü saldırıyı lanetliyoruz. Ahmet Işık ve gazeteci arkadaşlarımızla dayanışma duygularımızı iletiyoruz.”

YAKINDA GÖRECEKSİN ŞEKLİNDE TEHDİT ETTİLER

Gazeteci Ahmet Işık da olayı şöyle anlattı: Cumartesi günü akşam saatlerinde evimden çıktım. Kapıdan çıktığımda Sen Hocaefendi’yi yazmaya devam et. Yakında göreceksin’ diyerek sözlü hakarette bulundular ve küfür ettiler. Kaçak kişileri Emniyet’e bildirdik. Kamera kayıtları inceleniyor. Çok yakında yakalanacaklarına inanıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır