passo
GAZETECİLER KÜTAHYA DA BULUŞTU

GAZETECİLER KÜTAHYA DA BULUŞTU

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 25. Başkanlar Kurulu Kütahya da toplandı. 3 gün toplantıya 70 e yakın gazeteci çalıştı. Başkan Işık ‘Kütahya göç alan bir olmaya başladı’ Çarşamba günü Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının açış konuşmasının Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam yaptı. Sağlam ’25. Başkanlar Kurulu toplantısında Zafer Haftasında birlikte olmaktan mutluyum’ dedi. Kütahya nın göç […]

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 25. Başkanlar Kurulu Kütahya da toplandı.

3 gün toplantıya 70 e yakın gazeteci çalıştı.

Başkan Işık ‘Kütahya göç alan bir olmaya başladı’

Çarşamba günü Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının açış konuşmasının Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam yaptı. Sağlam ’25. Başkanlar Kurulu toplantısında Zafer Haftasında birlikte olmaktan mutluyum’ dedi.

Kütahya nın göç veren bir il olmaktan kurtulup göç almaya başlayan bir il olduğunu söyleyen Kütahya MHP li Belediye Başkanı Alim Işık ‘Ben göreve geldiğimde bütçe perişandı.3  lira gelir 8 lira borç vardı. İstikrarlı bir program sayesinde  şimdi 8 lira geliri 3 lira borcu olan bir ile dönüştük. Göç veriyorduk.50 bin öğrencimiz var. Onlara ilimizi anlattık durumu anlattık.15 bin öğrenci ikamet taşıdı nüfus arttı. Nüfus artınca belediyelerdeki Kütahya’nın sıralaması da yükseldi ve daha fazla pay almaya başladık.’ Dedi.

Başkan Alim Işık Afyonu örnek vererek Kütahya ya mutlaka 5 yıldızlı otel yapılması gerektiğini belirterek ’Bir otel inşaatına başlandı.  de proje aşamasında İnşaallah bu konuda önemli yol alan Afyonu yakalarız’ dedi.

Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Sefa Özdemir,  sansür yasasına karşı çıktıklarını ve aksayan yönlerine çözüm önerileri getirdiklerini belirterek ‘ Bu konuda  gereğini yaptık ama Başkanımız Nuri Kolaylı ve Yönetimindeki Mustafa Arslan’a BİK ten ağır cezalar geldi.’dedi.

  Gazeteciler ceza Yedi

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Gaye Çoşkun   özellikle Antalya da mesleki birlik be beraberliğin bozulmasına yönelik adımlar atıldığını söyleyerek ‘ Gazeteci olan olmayan bu sektöre emek veren vermeyen bazı kişiler çıkıp wassap guruplarından yeni oluşumlara girip alternatif çalışmalar içinde. Federasyon olarak bizler bunun önüne geçmemiz gerekiyor Hem bizim içimizde olup hem başka oluşumlarda olmaya müsaade edilmez’ dedi.

Başkan Kolaylı ‘Mücadelemiz sürecek’

Yerel basının zor günler yaşadığını söyleyen TGF Genel Başkanı Nuri Kolaylı ‘Geçtiğimiz günlerde meclis kapısından dönen yasa tasarısı konusunda önemli çalışmalar ve mücadeleler yaptık. Konun en başındaki muhataplarına kadar ulaşarak mesleğin devam etmesi konusundaki çözüm önerilerini dillendirdik. Sonraki süreçte işi siyasi zemine getirmeye çalışanlar oldu. Bizim derdimiz meslek. Derdimiz  ekmek. Bu konuda Ekim ayında tekrar görüşülecek yasa hakkında takiplerimiz sürecek. Bazı kesimlerce benim gazeteciliğim tartışılır olmuş. Ben 15 yaşından itibaren mesleğin her kademesinde ama her noktasında çalıştım. Matbaacısı oldum. Genel Müdürü oldum. Yıllarca emek verdiğimiz mesleki örgütümüze dışardan yapılmaya çalışılan operasyonların farkındayız. Bu konuda  diyalogdan yanayım. Sefa Başkanı görevlendirdim. O arkadaşlar ile son bir görüşme yapacak ve ona göre de yol haritamızı belirleyeceğiz’ dedi.

TGF Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar ilimizi temsilen katıldığı TGF Başkanlar Kurulu Toplantısına Kütahya Valisi Ali Çelik ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr. Kazım Uysal da destek verdi . Vali ve Rektör basın mensuplarına yemek verdi. Çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

TGF Başkanlar Dumlupınar da 30 Ağustos etkinlerine katıldı. Ulucami ziyaretinde bulundu. Porselen Müzesi ve Çiniciler Çarşısını gezdi. Çavdarhisar da yöresel yemek yenildi ve Nafi Güral müzesi gezildi.

  1. Başkanlar Kurulu Toplantısının Kilis te yapılacağı kararlaştırıldı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır