passo
Geçmiş Zaman Olur ki dinleyicileriyle buluştu

Geçmiş Zaman Olur ki dinleyicileriyle buluştu

Gün FM’de ayda bir yayınlanacak olan Geçmiş Zaman Olur ki ilk programıyla dinleyicileriyle buluştu. Mevlevihane Müze Müdürü, Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte hazırlayıp sundukları programda ilimizin geçmişine dair birçok konu konuşuldu. Çocukluk yıllarında büyüklerinden dinlediği anıları hiç unutmadığını kaydeden Özpunar, “Büyüklerimizin sözlerinin sonu genellikle, ‘Allah devlete, millete zeval […]

Gün FM’de ayda bir yayınlanacak olan Geçmiş Zaman Olur ki ilk programıyla dinleyicileriyle buluştu. Mevlevihane Müze Müdürü, Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte hazırlayıp sundukları programda ilimizin geçmişine dair birçok konu konuşuldu.
Çocukluk yıllarında büyüklerinden dinlediği anıları hiç unutmadığını kaydeden Özpunar, “Büyüklerimizin sözlerinin sonu genellikle, ‘Allah devlete, millete zeval vermesin, düşman eline düşürmesin’ olurdu. Her türlü yokluğu ve zorluğu görmüş atalarımızın en kötü şeyin vatanın işgali ve esaret olduğunu belirtmelerini hiç ama hiç unutmadım. Onlar işgal denilen o kara günleri bizzat yaşamış, düşmanın zulümlerine şahit olmuşlardı. Unutmadığım ve hala sakladığım bir diğer şey köyümüzde evimizin hemen arkasındaki tarlada bulduğum, arkası Rumca yazılı boş mermi kovanlarıydı. Bu anılardan etkilenerek 2011 yılında, ‘Anılar ve Fotoğraflarla İşgal Günlerinde Afyonkarahisar’ isimli ilk kitabımı hazırladım. O kara günlere dair önemli detayları derleyerek meraklılarıyla buluşturdum. Ardından 2013 yılında, ‘Dünden Bugüne Afyonkarahisar’ ve 2014 yılında da, ‘Bir Zamanlar Afyonkarahisar’ isimli kitaplarım yayınlandı. Araştırmalarım esnasında bana elindeki dokümanları ulaştıran ve kitapların basımında emekleri olan tüm kişi ve kurumlara çok teşekkür ederim” diye konuştu.
“ilimize dair birçok konuyu Taşpınar dergisinde işliyoruz”
Afyonkarahisar’ın dününe ait birçok detayı meraklılarıyla buluşturmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Özpunar, “Hem Afyonkarahisar Belediyesi’nin çıkardığı Taşpınar dergisinde, hem de kitaplarda bunu yapmayı amaçlıyorum. Taşpınar dergisinde son olarak Türk Sineması’nda Afyonkarahisar başlıklı araştırmayı yayınladık. İlimizde çekilen filmleri bilgileriyle okuyucularımıza sunduk. Ayrıca ilimize dair birçok konuyu dergide işliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir ise Afyonkarahisar’ın geçmişine dair böyle bir programı hazırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydederek tarihte yolculuğa çıkmak isteyen herkesi programı dinlemeye davet etti.
Geçmiş Zaman Olur ki isimli radyo programı Gün FM’de her ayın ikinci Çarşamba günü saat 10.00’da yayınlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır