passo
“Geleceği olan çocuklar yetiştiriyoruz”

“Geleceği olan çocuklar yetiştiriyoruz”

Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucusu ve Okul Müdürü Fatma Algül Gün FM’in konuğu oldu. Algül programda yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin en yaygın çift anadilli okul öncesi eğitim kurumu olduklarının altını çizdi. Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biri olduklarını belirten Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucusu ve Okul Müdürü Fatma Algül, “Kurumumuzda her sınıfta […]

Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucusu ve Okul Müdürü Fatma Algül Gün FM’in konuğu oldu. Algül programda yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin en yaygın çift anadilli okul öncesi eğitim kurumu olduklarının altını çizdi.
Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biri olduklarını belirten Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucusu ve Okul Müdürü Fatma Algül, “Kurumumuzda her sınıfta aynı anda 2 öğretmen görevli olup bunlardan bir tanesi sadece İngilizce konuşmaktadır. Türkiye’de ilk kez Avrupa Birliği tarafından onaylanmış Avrupa Dil Öğretim Pasaportu (ELP) kullanılmaktadır. Doğal gıda ürünleri kullanılmakta ve hijyen ön planda tutulmaktadır. Ülkemizin en yaygın okul öncesi eğitim programı olup çocuk güvenliği ve veli memnuniyeti konusunda ülkemizin en güvenilir eğitim kurumları zinciridir” şeklinde konuştu.
“Okulumuzda her sınıfta 2 öğretmen 2 farklı lisan konuşuyor”
“Okulumuzda her sınıfta 2 öğretmen 2 farklı lisan konuşuyor” diyen Algül, “Bu program Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlileri’nin gözetiminde uygulanmakta olup, temel mantık olarak 2 farklı dili konuşan anne ve babası olan çocukların daha 3-4 yaşlarına geldiklerinde Alman annesi ile Almancayı rahatlıkla konuşurken, Türk babası ile yine aynı rahatlıkla Türkçe iletişim kurabilmesi mantığı ile hazırlanmıştır” diye konuştu.
“Kurumumuz doğal mutfağa sahiptir”
“Okulumuzda kendi mutfağımızda hazırlanan günlük ve taze yemekler ikram edilmektedir” diye konuşan Algül, “Okullarımızda çikolatalı ekmek şeker gibi hazır gıdalar kesinlikle tercih edilmez. Kurumumuz doğal mutfağa sahiptir” diye değerlendirmede bulundu.
İlimizde Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi ve Uydukent’te 2 şubelerinin bulunduğu bilgisini paylaşan Algül okullarında geleceği olan çocuklar yetiştirdiklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır