passo
Geleceğin Büyükleri Şuhut Atatürk Evinde

Geleceğin Büyükleri Şuhut Atatürk Evinde

Gün FM ve Amerikan Kültür Çocuk Kulübü işbirliğinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Şuhut’ta bulunan Atatürk Evi’ne bir gezi düzenlendi. Geziye katılan 5-6 yaş grubu öğrenciler tarihe yolculuk yaparak keyifli bir gün geçirdiler. Hacı Veli Konağı karargah binası olarak kullanıldı Şuhut’ta Hacı Veli Konağı olarak bilinen Atatürk Evi, 24-25 Ağustos 1922 günleri Başkumandanlık, Genelkurmay […]

Gün FM ve Amerikan Kültür Çocuk Kulübü işbirliğinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Şuhut’ta bulunan Atatürk Evi’ne bir gezi düzenlendi. Geziye katılan 5-6 yaş grubu öğrenciler tarihe yolculuk yaparak keyifli bir gün geçirdiler.
Hacı Veli Konağı karargah binası olarak kullanıldı
Şuhut’ta Hacı Veli Konağı olarak bilinen Atatürk Evi, 24-25 Ağustos 1922 günleri Başkumandanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Batı Cephesi Komutanlığı ve 1’nci Ordu Komutanlığı’nın müşterek karargah binası olarak kullanıldı. Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruz’un son hazırlık çalışmalarını burada yaptı ve “Anadolu ile dış dünya arasındaki bütün haberleşmenin kesilmesi” emrini bu konakta verdi.
Şuhut ve Sandıklı Kaymakamları öğrencilere eşlik ettiler
Şuhut Büyük Taarruz Karargahını rehber eşliğinde gezen öğrenciler gezi öncesi Şuhut Keşkek Evi’nde Şuhut’un vazgeçilmez lezzeti keşkeği de tatma şansını yakaladılar.
Şuhut Keşkek Evi’nde öğrencilere Şuhut Kaymakamı Lokman Düzgün ile Şuhut’ta misafir bulunan Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop da eşlik ederek bir süre sohbet ettiler. Öğrencilerin anlamlı bir günde Şuhut ilçesini ziyaret ettiklerini söyleyen Şuhut Kaymakamı Lokman Düzgün geziye katılan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ise öğrencileri Sandıklı’ya davet etti.
Gezide Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Amerikan Kültür Çocuk Kulübü Kurucuları Fatma Algül, Eyüp Algül ile okulun bazı öğretmenleri hazır bulundular.
Atatürk’ü rahmet ve saygıyla anıyoruz
Geziyle ilgili değerlendirmede bulunan Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yıldönümünde geleceğin büyükleri ile Şuhut Atatürk Evini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Atatürk’ü rahmet ve saygıyla andıklarını söyledi. Amerikan Kültür Çocuk Kulübü Kurucusu Fatma Algül ise bu güzel organizasyon dolayısıyla Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır