passo
“Genç bir akademik kadroya sahibiz”

“Genç bir akademik kadroya sahibiz”

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Dündar konuk oldu. “Fen Edebiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş 1993 yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır” diyen Dündar, “2019-2020 güz yarıyılı başı itibariyle fakültemizden toplam 13 bin 674 öğrenci mezun olmuştur. Fakültemizde Türk Dili ve Edebiyatı, […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Dündar konuk oldu.
“Fen Edebiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş 1993 yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır” diyen Dündar, “2019-2020 güz yarıyılı başı itibariyle fakültemizden toplam 13 bin 674 öğrenci mezun olmuştur. Fakültemizde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Coğrafya, Sosyoloji, Fizik, Kimya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, İstatistik, Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatı, Psikoloji, Felsefe ve Sanat Tarihi olmak üzere toplam 15 bölümü bulunmaktadır. Fen Edebiyat Fakültesinde 141 öğretim elemanı, 12 idari personeliyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir” diye konuştu.
Fakültenin güçlü yönleri nelerdir?
Fakültelerinin genç bir akademik kadroya sahip olması eğitim ve öğretimin dinamikliğini arttırdığını söyleyen Dündar, “Bölümlerin farklı kurum ya da kuruluşlarla disiplinler arası araştırmalar yaparak yöreye, ulusal ve uluslar arası bilime daha fazla katkı sağlayacaktır. Fen ve sosyal alanlarda bölümün varlığı, uygulama ve araştırma laboratuarlarının olması güçlü yönler olarak değerlendirilebilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır