passo
“Genç ve dinamik akademik personele sahibiz”

“Genç ve dinamik akademik personele sahibiz”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Görhan konuk olarak katıldı. Görhan programda Mühendislik Fakültesi’ne ilişkin bilgiler verdi. Mühendislik Fakültesi’nin AKÜ bünyesinde ilk olarak 1992 yılında Uşak’ta kurulduğu bilgisini paylaşan Görhan, “Fakültemiz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında Tekstil Mühendisliği bölümüyle eğitim hayatına adım atmıştır. 1995-1996 […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Görhan konuk olarak katıldı. Görhan programda Mühendislik Fakültesi’ne ilişkin bilgiler verdi.
Mühendislik Fakültesi’nin AKÜ bünyesinde ilk olarak 1992 yılında Uşak’ta kurulduğu bilgisini paylaşan Görhan, “Fakültemiz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında Tekstil Mühendisliği bölümüyle eğitim hayatına adım atmıştır. 1995-1996 eğitim-öğretim yılında ise Seramik Mühendisliği ve Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümleri Afyonkarahisar’da eğitim-öğretime başlamıştır. 16 Ocak 2001 tarihinde Afyon Mühendislik Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte ilk olarak Seramik Mühendisliği ile Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümleri faaliyetlerine fakültemizde devam etmiştir. 2003 yılından itibaren sırasıyla Maden, Gıda, Kimya, Elektrik, İnşaat, Biyomedikal ve Jeoloji Mühendisliği bölümleri açılmış olup, halen Fakültemiz bünyesinde 9 bölümde eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir” şeklinde konuştu.
“Toplam 2687 mühendis adayımız eğitim öğretimine devam etmektedir”
AKÜ Mühendislik Fakültesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerinin 14 profesör, 17 doçent, 33 Doktor Öğretim Üyesi, 1 öğretim görevlisi ve 31 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 96 öğretim elemanı tarafından yürütüldüğü bilgisini paylaşan Görhan, “2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle 9 bölümde 896 kız ve 1791 erkek öğrenci olmak üzere toplam 2687 mühendis adayımız eğitim öğretimine devam etmektedir. Bununla birlikte bu eğitim-öğretim döneminde 113 yabancı uyruklu öğrencimiz de yine fakültemizde eğitim görmektedir” diye değerlendirmede bulundu.
“Kaliteli bir eğitim sunmayı amaçlıyoruz”
AKÜ Mühendislik Fakültesi’nin konusunda uzman, üretken, genç ve dinamik bir akademik personele sahip olduğunu belirten Görhan, Gerek akademik çalışmalarımızla, gerekse yenilikçi eğitim ve öğretim faaliyetlerimizle öncelikle bölgemizde ve sonrasında ülkemizde marka bir fakülte olma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki senelerde de öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle mühendislik eğitimi almak isteyen, mühendis olmak isteyen, bilime ve bilimselliğe önem veren öğrencilerimizi Fakültemize bekleriz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır