• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Genç ve dinamik akademik personele sahibiz”
“Genç ve dinamik akademik personele sahibiz”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Görhan konuk olarak katıldı. Görhan programda Mühendislik Fakültesi’ne ilişkin bilgiler verdi....
21 Ocak 2020 12:06
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Görhan konuk olarak katıldı. Görhan programda Mühendislik Fakültesi’ne ilişkin bilgiler verdi.
Mühendislik Fakültesi’nin AKÜ bünyesinde ilk olarak 1992 yılında Uşak’ta kurulduğu bilgisini paylaşan Görhan, “Fakültemiz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında Tekstil Mühendisliği bölümüyle eğitim hayatına adım atmıştır. 1995-1996 eğitim-öğretim yılında ise Seramik Mühendisliği ve Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümleri Afyonkarahisar’da eğitim-öğretime başlamıştır. 16 Ocak 2001 tarihinde Afyon Mühendislik Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte ilk olarak Seramik Mühendisliği ile Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümleri faaliyetlerine fakültemizde devam etmiştir. 2003 yılından itibaren sırasıyla Maden, Gıda, Kimya, Elektrik, İnşaat, Biyomedikal ve Jeoloji Mühendisliği bölümleri açılmış olup, halen Fakültemiz bünyesinde 9 bölümde eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir” şeklinde konuştu.
“Toplam 2687 mühendis adayımız eğitim öğretimine devam etmektedir”
AKÜ Mühendislik Fakültesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerinin 14 profesör, 17 doçent, 33 Doktor Öğretim Üyesi, 1 öğretim görevlisi ve 31 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 96 öğretim elemanı tarafından yürütüldüğü bilgisini paylaşan Görhan, “2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle 9 bölümde 896 kız ve 1791 erkek öğrenci olmak üzere toplam 2687 mühendis adayımız eğitim öğretimine devam etmektedir. Bununla birlikte bu eğitim-öğretim döneminde 113 yabancı uyruklu öğrencimiz de yine fakültemizde eğitim görmektedir” diye değerlendirmede bulundu.
“Kaliteli bir eğitim sunmayı amaçlıyoruz”
AKÜ Mühendislik Fakültesi’nin konusunda uzman, üretken, genç ve dinamik bir akademik personele sahip olduğunu belirten Görhan, Gerek akademik çalışmalarımızla, gerekse yenilikçi eğitim ve öğretim faaliyetlerimizle öncelikle bölgemizde ve sonrasında ülkemizde marka bir fakülte olma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki senelerde de öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle mühendislik eğitimi almak isteyen, mühendis olmak isteyen, bilime ve bilimselliğe önem veren öğrencilerimizi Fakültemize bekleriz” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa