passo
“Gençlere daha yeşil bir belde bırakacağız”

“Gençlere daha yeşil bir belde bırakacağız”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş konuk olarak katıldı. Kuş başkanlığı süresince yeşil alan, çocuk oyun alanı ve parklara oldukça önem verdiklerini söyleyerek yirmiye yakın çocuk oyun alanı ve park yaptıklarını kaydetti. “Erkmen sürekli gelişiyor” Erkmen’in Afyonkarahisar için gözde yerler arasına girdiğini dile getiren Kuş, “Biz göreve başladığımız zaman 8 tane […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş konuk olarak katıldı. Kuş başkanlığı süresince yeşil alan, çocuk oyun alanı ve parklara oldukça önem verdiklerini söyleyerek yirmiye yakın çocuk oyun alanı ve park yaptıklarını kaydetti.
“Erkmen sürekli gelişiyor”
Erkmen’in Afyonkarahisar için gözde yerler arasına girdiğini dile getiren Kuş, “Biz göreve başladığımız zaman 8 tane dersliğimiz vardı. Şu anda ise Erkmen’deki derslik sayısı 40’a çıkmış durumda. Bunun dışında Sosyal Bilimler Lisesi, Yatılı Bölge Okulu, Spor Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Atatürk Lisesi gibi okullarımız da oldu. Mesela göreve başladığımızda 3 tane cami vardı, şimdi ise cami sayımız 8’e çıktı. Hayırseverler geliyor cami yapacağız diyor, yerimiz hazır. Park yapılacak deniyor, yerimiz hazır. Yollarımız hazır. İstimlak gibi bir derdimiz yok. Afyon Stadının arka tarafları da Erkmen’e ait. Bu bölgenin tüm kanalizasyon işlemlerini hiçbir inşaat dahi olmadan tamamladık. Göreve başladığımızda 500 bin lira bütçemiz vardı. Şimdi bütçeyi 11 milyon liraya çıkarmış durumdayız. Tüm bunlar benim daha önce görev yaptığım Afyonkarahisar Belediyesinden edindiğim deneyim ve tecrübeler sayesinde olmuştur” şeklinde konuştu.
“Hanımeller Konağı’nda kadınların ürettiği yöresel ürünler satılıyor”
Yeni açılan Hanımeller Konağı ile ilgili de bilgiler veren Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, Belediye’nin yaptırdığı Hanımeller Konağının El Sanatları Merkezi’nde kurs gören kadınların kurduğu Erkmen Hanımeller Dayanışma Derneğine tahsis edildiğini belirtti. Konakla ilgili bilgiler aktaran Kuş, “Erkmen Hanımeller Konağı’nda Erkmen Hanımeller Dayanışma Derneği üyesi kadınların ürettiği yöresel ürünlerin satış ve sunumu yapılıyor. Buradan elde edilen karla yörede okuyamayan gençlerin okutulup, evlilik hazırlığı yapan ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunulmasını hedefledik” diye değerlendirmede bulundu. Erkmen’in Afyonkarahisar’ın akciğerleri konumunda bir belde olduğunu söyleyen Kuş, geleceğimiz olan gençlere güzel ve daha yeşil bir Erkmen bırakmak için çalıştıklarını söyledi.
2004 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Kuş, yaptığı hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır