passo
Gençliğin adresi Gençlik Merkezi

Gençliğin adresi Gençlik Merkezi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nden Gençlik Lideri Özge Mutlu konuk olarak katıldı. Mutlu Gençlik Merkezi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Merkezimizin çalışma alanı tamamen gençlikle ilgilidir” Gençlik Merkezi’nin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı bir birim olduğunu kaydeden Gençlik Lideri Özge Mutlu, “Merkezimizin çalışma alanı tamamen […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nden Gençlik Lideri Özge Mutlu konuk olarak katıldı. Mutlu Gençlik Merkezi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“Merkezimizin çalışma alanı tamamen gençlikle ilgilidir”

Gençlik Merkezi’nin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı bir birim olduğunu kaydeden Gençlik Lideri Özge Mutlu, “Merkezimizin çalışma alanı tamamen gençlikle ilgilidir. İlimizde gençler için çalışan bir kamu kuruluşuyuz. Etkinliklerimiz gençlerle ilgili ancak her yaştan kişi çalışmalarımıza dâhil oluyor. Sabah 8’den akşam 22’ye kadar açık olan bir kamu kurumuyuz. Şu anda eski Ticaret Odası binasının 3, 4, 5 ve 6. katlarında hizmet vermekteyiz. Her katta farklı faaliyetlerimiz var. 3.katta kütüphanemiz yer alıyor. Ayrıca bu katta gençlerimizin ders çalışabilecekleri bölümlerimiz ile ebru ve dijital oyun salonlarımız var. 4.katta konferans salonumuz bulunuyor. Gençlerimiz burada konferans çalışmaları yapabiliyorlar. Yine idari bölümümüz bu katta bulunuyor. Binamızın 5.katı çok amaçlı salonumuzdan oluşuyor. Burada spor faaliyetleri yapılıyor. Binamızın 6.katında ise eğitim salonlarımız mevcut. Burada lider odamız, el sanatları odamız, internet bölümümüz ve müzik odamız var. Ayrıca diğer dersliklerimiz var. Gençlerimiz bu katta gelerek rahat bir şekilde internette faydalanabiliyorlar. Resim ve müzik kurslarına katılabiliyorlar. Ayrıca kendi aralarında eğitim çalışmaları düzenleyebiliyorlar” diye bilgi verdi.

“6 ay boyunca otizmli çocuklara çeşitli beceriler kazandırdık”

Gençlik Merkezi’nin bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışmalarını yaptığını kaydeden Mutlu, “Merkezimizde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Örneğin otizmli çocuklara sosyal beceri kazandırma projesini yaptık. Bizim liderlerimizin yanı sıra gönüllü gençlerimiz de var. Onlarda bir anlamda Gençlik Lideri. Birçok çalışmayı onlarla birlikte yapıyoruz. 6 ay boyunca otizmli çocuklara çeşitli beceriler kazandırdık. Bu projede amacımız otizmli çocukları topluma kazandırmaktı. Onların evden çıkmalarını sağlamaktı. Bu projeyle birlikte fikir atölyesi ismiyle yürüttüğümüz başka bir projemiz daha var. Fikir atölyesine tamamen gönüllü gençler dâhil oldular. Gençlerimiz şu ana kadar 3 köy okulunda çeşitli faaliyetler yaptılar. Şuhut Karacaören köy okuluna bir kütüphane kazandırdılar. Topladıkları kitapları kütüphaneye bağışladılar. Ayrıca Balmahmut köyünde bir kitap toplama kampanyası gerçekleştirildi. Daha önce de Taşoluk kasabasına gittik. Orda da bir köy okulu ziyaret ettik. Çocuklarla eğitici oyunlar ve yine topladığımız kitapları okulumuza hediye ettik” şeklinde bilgi verdi.

“Kamplar için başvuru tarihi 5 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında”

Her yıl 12–15 yaş aralığındaki çocuklara ücretsiz deniz kampları, 16–22 yaş aralığındaki gençlere yönelik de yine ücretsiz doğa kampları düzenlendiği bilgisini aktaran Mutlu, “Kamplar için başvuru tarihi 5 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında. Katılmak isteyen tüm gençlerimizi bekliyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır